Osoitekirjan siirto?

Otin tuon Elisan paketin ja pähkäilen, miten siirrän osoitteet ja numerot edellisestä Dna-kortista? Eipä ole vielä juolahtanut mieleen, kun lähellä ei ole mitään Bluetooth laitetta?
1203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sim kortilta puhelimen omaan muistiin ja siitä sitten uudelle sim kortille, helppoa otat vain asetukset ja muisti tai kyllä ne tuolla elisan myymälöissäkin ne nopeasti vaihtavat. sinne vain pitää vaivautua menemään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hupsis kirjoitti:

Otin tuon Elisan paketin ja pähkäilen, miten siirrän osoitteet ja numerot edellisestä Dna-kortista? Eipä ole vielä juolahtanut mieleen, kun lähellä ei ole mitään Bluetooth laitetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu