Hamina on paras. Vitut muista paikoista. Hamina on kuningas !!!
HAMINA
Senttimetri
1316112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ehdotettu viidekkin juuri sopivana juuri sopivilla paikoillaan.
Hamina on PASKA !!! Kotka on paras !
Kotka on kuollut kylä.
Voihan se siltä tuntua kun ei ole koskaan muualla käynyt.
Olen kyllä käynyt Pariisissa, Lontoossa, Pietarissa ja monessa muussa suurkaupungissa, mutta missään niissä en haluaisi asua. Jos nyt jonnekin pitäisi Haminasta muuttaa, niin sitten Helsinkiin tai Tampereelle, joissa molemmissa olenkin asunut. Tällä hetkellä viihdyn hyvin Haminassa. Pieni on kaunista.
Ei mennyt kehumatta tämäkään päivä.
Enpä tiedä onko kehumista. Eiköhän joka toinen haminalainen sentään matkustele ympäri maailmaa, jos on työssä käyvä eikä tuilla elävä. Jos on pummi, niin voi toki tuntua kehumiselta.
Seliseli, toivottavasti kehuminen saa olon tuntumaan ylevältä.
Olen pahoillani, jos et itse ole päässyt Kotkaa kauemmaksi käymään.
KOSKAAN EN MUUTA HELSINKIIN. IHAN ON SAASTANEN PAIKKA, NO, EHKÄ RIIPPUU ALUEESTA.
SITÄPAISTI, KOUVOLA ON PARAS!1
Kouvolassa käyn lähes viikoittain, mutta mistään hinnasta en sinne muuttaisi asumaan. Helsingin etuna on, ettei ole Kouvolan tapaan kuollut kylä. Kouvolan huonoin puoli on junarata, joka halkoo kaupungin kahtia ja hankaloittaa liikkumista muuten kuin autolla.
https://www.youtube.com/live/xB6YN0c5eNE?si=GcIxxTlMPThTps5i
mies paasaa videolla Haminan hyvyydestä melko päinvastaisia juttuja eikö tuo haastattelija sekä haastateltava ole haminalaisia
ja kohta alkaa pamin lakko k kanuuna meronen sulkee ovet eiks jeh!