vanhanaikaistako?

Ystäväni mielestä on vanhanaikaista ja mautonta pukea polttarisankari johonkin asuun "nolattavaksi", mitä mieltä olette?? Itse hän haluaisi vain jonkun huippu kokin tekevmään ruokaa johonkin mökille ja vähän jotain hemmottelua.. kaukaa haettua??
1683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä alkaa tosiaan olemaan vähän vanhanaikaista tuo pukeminen hassuun asuun ja nolaaminen yms.

Ennemmin juuri tuollainen mukava hemmottelupäivä, siis juuri morsiammen polttareista kun puhutaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sammakko kirjoitti:

Ystäväni mielestä on vanhanaikaista ja mautonta pukea polttarisankari johonkin asuun "nolattavaksi", mitä mieltä olette?? Itse hän haluaisi vain jonkun huippu kokin tekevmään ruokaa johonkin mökille ja vähän jotain hemmottelua.. kaukaa haettua??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu