VIANOR KALLEIN

LÄNSISUOMEN LÄÄNI TUTKI

Vianor on tunnetusti voittanut joka vuosi kalleuskilpailun. Mutta se että rahalla saa myös ynseintä palvelua on kyllä yllätys.

7

2250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varakas

      Olet ilmeisesti joku säälittävä yhden "miehen" veroja kiertävä rengasliike, jolla ei ole varaa edes markkinoida itseään?

    • Asiakas

      Olen jo monena vuotena käyttänyt Herttoniemen Vianoria ja palvelu on aina ollut hyvää. Olen päässyt kiireenkin keskellä sopivasti palveltavaksi ja joskus jopa jonon ohi. Renkaat olen saanut ihan käypään hintaan, eikä palvelumaksutkaan ole kohtuuttomat.

      Tuote ja palvelu maksaa aina, joten ei mihinkään kauppaan kannata lähteä persaukisena. Jos jotain haluaa, on siitä oltava valmis myös maksamaan. Muutaman euron erosta ei kannata kenenkään vinkua. Ja jos kesärenkaat tuntuvat kallilta, niin ajakaa nastattomilla talvirenkailla kesät ja talvet!

      • aajlasdfa

        Jos ´joku on päässyt "jonon ohi", sehän tarkoittaa stiä että muut odottaa sitten enemmän...Minullakin on kokemusta kyseisestä liikkeestä, palvelu oli mielestäni törkeän huonoa!


    • muualta

      Syksyllä 2005 talvirenkaat, Nokian HKPL 4, ostin
      120 € halvemmalla muualta kuin Vianorista. Palvelu oli oivallista, ilman jonotusta. Ja jopa
      vanteet pestiin ennen renkaitten vaihtoa.

      • muualla

        Ja tulivatko jopa pyyhkimään pyllyn kun kävit odotellessa vessassa?


    • juttu...

      Lahden molemmilla Vianoreilla on kans niin huono palvelu etten ole pahemmin vieraillut liikkeissä. Kerran kummassakin :)

      • Anonyymi

        20025 samat kokemukset asiakaspalvelu ei voi toimia kun sitä ei ole
        lähdein saman ongelman kanssa liikkestä minkä vuoksi sinne tulin
        heiltä ostettu rengas puhki


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      90
      8326
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4728
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4391
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      45
      2595
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      98
      1478
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1296
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1246
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1152
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1150
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1090
    Aihe