Millaisia ohjelmia nauhoitatte,
Salkkareita ja silleen
Salkkareita ja silleen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nauhoitan lastenlapsille Simon taikateltan ja nauran itsekin. Parasta kamaa, mitä telkku tarjoaa.
...erittäin iltauninen, katselen sitten ohjelmia aamuyöllä. En juurikaan säilytä ohjelmia pitempään.
Myöhäisillan kulttuurisarjoille ja laatuelokuville löytyy aina tilaa.
Osa jää katsomatta koska tallennan "varman päälle" periaatteella!
Tallennan elokuvia myös pitempää säilytystä ajatellen.
toiston laadun vuoksi myös jo aiemmin VHS:lle tallentamiani.
Tallennan paljon ohjelmia. Myöhäisillan elokuvia, myös sarjoja ja dokumentteja jos tulee toiselta kanavalta jotain mitä haluan katsoa suoraan. Hyvä puoli tässä on, että voi katsoa silloin kuin itselle sopii ja mainokset voi ohittaa.
Videoin silloin sun kun olen estynyt katsomasta jotain kiinnostavaa ohjelmaa tai seuraamaani sarjaa. Välillä rauhoitan koko päivän itseni Tv:ltä ja aamulla ohjelmoin videon nauhoittamaan päivän kiinnostavat ohjelmat. Voin katsoa sitten kun ehdin ja haluan. Vaikka seuraavana päivänä.
Useampaa käyttöä varten videoin lasten ohjelmia pientä pojan poikaani varten. Tiedän hänen mieliohjelmansa. Tomi-traktori, Tuomas-veturi ja Puuha-Pete kuuluvat niihin.
Minulla on lasten ohjelmia nauhalla.
Tyttären poika pitää myös Puuha-Petestä ja rallattaa
sitä tunnaria.
Perjantaisin on PAKKO nauhottaa Emmerdale
olen saunassa kun se tulee,
Olen "koukussa";))
Olen nauhoittanut n. 15 vuotta elokuvia. Tällä hetkellä on tallessa n. 430 leffaa.Se hankaluus siinä on, että hyvin harvoin tulee uusia elokuvia telkkarista. En ole aikonut siirtyä digi-aikaan, vaan sanon sitten TV-luvan irti ja katselen entisiä kuvia.
uutisia.
Katos kun STT hyllytetään,
on mitä katsella.