Baltic Tankin täysperävaunurekka lähtenyt kuskin hallinnasta ja luisunut kaistojen yli katolleen ojaan lentokentän kohdalla , siinä vähän ennen K-raudan liittymää kun Harjavallasta tullaan. Paikalle oli pysähtynyt myös Shellin rekka jonka kuski ilmeisesti oli se joka käski ihmisiä alueelta pois happosumun vuoksi.Ojat oli täynnä happoa kun kurvasin pyörätietä pitkin takasin. Rekan kuskin kunnosta ei tietoa , mut palokunta, poliisi ja ambulanssi tuli just kun lähdin menee.Shellin rekan kuljettaja organiseeras autoja pois happosumualueelta ja oli ilmeisesti huolehtinut balticin kuskin tilanteesta.
Happorekka nurin VT2:lla
piiiiib
9934
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tie poikki Ulvilaan päin mentäessä, kiertotie Impolan ja Mikkolan kautta.
http://www.promenadi.net/uutinen.php?lngID=75546
Oliko tosiaan niin ettei tietä oltu suolattu moneen tuntiin, vaikka oli peilijäässä?? Määrärahat loppu?? Juma*****!
kun olit itse ensimmäisenä kiroamassa suolauksen kun sun ladan pellit ruostuu. Mää menin illalla nukkumaan enkä tule ennenkuin sunnuntai-aamuna kolmelta uudelleen.
Ja mene romus kanssa sinne suolaamaan! Sitten kun ei ole paskaakaan liukasta, niin kyllä silloin vedetään 10 autolla ristiin rastiin.
pakkasella poris.Sitte ku tarvis ei näy misää.
ihme et väsy rupee painaan,menee vt2ta yöl tai päiväl ni ain se tulee vastaan.kuinkahan monta kuskia siin kärrissä on?voihan ajoajat olla kunnossakin.poliisihan tutkinnan hoitaa. onneks sattu selli paikalle ekana,eikä tava tallaaja.
Oujee.
KENELLE LINNATUOMIO?
Kun ei ymmärä ajaa hiljempaa tai kokonaan pysähtyä jos on peililiukas tie.
Vastuuta enemmän, meidän kaikkien turvallisuuden vuoksi!!!