Paras muistikorttimerkki

Muistikorttimerkkejä on kamalasti, jotkut halvempia kuin toiset.
Kuinka suuria laatueroja näissä oikeasti on?
Onko jotain merkkiä mitä ei tosiaan kannata ostaa?
Mitä ammattilaiset käyttää?
4821
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sandiskin Ultra- ja Extreme -kortit ovat toistaiseksi olleet ylitse muiden monessa suhteessa, niitähän me aktiiviharrastajat ja ammattilaiset käytämme. Mielestäni alle kuuden megapikselin kamerassa on oikeastaan sama mitä korttia käyttää kun ajatellaan kortin nopeutta, näin yleistäen, varsinkin digipokkarissa.

Äänestä

Pretecin Ceetah ja SanDiskin Ultraa laitan kameraan kun kuvata täytyy.

Niillä tulee hyvät sävyt;)

Äänestä
  • Kingston ja Sandisk

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaana1245 kirjoitti:

Muistikorttimerkkejä on kamalasti, jotkut halvempia kuin toiset.
Kuinka suuria laatueroja näissä oikeasti on?
Onko jotain merkkiä mitä ei tosiaan kannata ostaa?
Mitä ammattilaiset käyttää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu