eu rahoilla

onko totta että mäntyharjuun vedetään sähköt eu.n rahoilla??miten käy minun päretuotantolaitokseni jos näin tapahtuu? eikö olisi parasta olla sähköistämättä mäntyharjua,ettei sivistys tulisi liian yllättäen.itse kirjoittelen täältä jäniskylän yhteiskoneelta joka saatiin taas toimimaan aggrigaatin voimin.joudun täältä lähettelemään paljon viestejä koska olen kylän ainut luku ja kiroitustaitoinen.
5391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuossa näkyy olevan Jäniskylään muuttanut ristiinalainen.

Äänestä
  • sille että olen ainoa luku ja kirjoitustaitoinen jäniskylässä.enkä ristiinasta ole muuttanut vaan hirvensalmelta vuonna 1972.Onhan ne Ristiinaan minua houkutelleet ja kiva sekä viihtyisä paikkahan se on,mutta olen lupautunut asumaan jäniskylässä ainakin tämän vuoden loppuun.Sen jälkeen asetun kyllä Ristiinaan pysyvästi.odotan sitä hetkeä todella hartaasti.

    Äänestä

On ainoastaan sovittu Eu:n tuella Koululle... Syykin selvä... luku ja kirjoitustaito olisi tärkeää...

Äänestä
  • päretuotantoni voi siis jatkua huoletta ja olen kuullut aivan uudesta valonlähteestä,nimittäin öljylampusta.taidanpa sijoittaa siihen kaikki varallisuuteni,eli 43 markkaa ja 15 penniä.

    Äänestä

  • helpottava tieto kirjoitti:

    päretuotantoni voi siis jatkua huoletta ja olen kuullut aivan uudesta valonlähteestä,nimittäin öljylampusta.taidanpa sijoittaa siihen kaikki varallisuuteni,eli 43 markkaa ja 15 penniä.

    hyvä liikeidea... ilman muuta sijoita... mutta älä kerro metsäläisille et kohta vois tulla jopa sinne kylään taloihin kaasulla toimiva lamppu??? Mutta sun idea niin hyvä, että ei kiirehitä asioiden kanssa... Jatka tuotantoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko totta? kirjoitti:

onko totta että mäntyharjuun vedetään sähköt eu.n rahoilla??miten käy minun päretuotantolaitokseni jos näin tapahtuu? eikö olisi parasta olla sähköistämättä mäntyharjua,ettei sivistys tulisi liian yllättäen.itse kirjoittelen täältä jäniskylän yhteiskoneelta joka saatiin taas toimimaan aggrigaatin voimin.joudun täältä lähettelemään paljon viestejä koska olen kylän ainut luku ja kiroitustaitoinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu