Vectra B 1,6 -99 kone alta öljyinen

Koneen pohja on öljystä märkä oikealta puolelta. Onkohan se kampiakselin stefa vai voiko siellä vuotaa öljypohja tai jokin muu?
Olisiko arviota korjauskustannuksesta.
2505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sökönä, pikkuinen tyyppivika paljon ajetuissa Opel 16v. koneissa. Kovalla pakkasella (n. -15'C) meillä vuotaa myös teelusikallisen (näkyy tallin lattialla kylmästä lämpimään ajon jälkeen).

Äänestä

Juu mulla ainaskin vuoti kampiakselin stefa joka laitettiin jakopää hihnan vaihdon yhteydessä, en muista mitä makso, ei se paljoo ollu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kake kirjoitti:

Koneen pohja on öljystä märkä oikealta puolelta. Onkohan se kampiakselin stefa vai voiko siellä vuotaa öljypohja tai jokin muu?
Olisiko arviota korjauskustannuksesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu