tyhmä kysymys passatista

Miksi kaikki uudet Passatit on harmaita, onko kukaan nähnyt esim. metallinhohtomustaa Passatia ?
91389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Trendiväri, helppo hoitoinen (ei näy paska), tyylikäs....

Tässä varmasti syyt jonka vuoksi alemman tason "pyrkyrit" ja myyntimiehet valitsevat Premium-Passatin väriksi harmaan eri sävyt.

Äänestä

Ostaja saa valita värin. Jokainen ottaa sen värin mikä eniten miellyttää.

Äänestä
  • "Ostaja saa valita värin. Jokainen ottaa sen värin mikä eniten miellyttää."

    Ei aina. Työpaikalle tilattiin vuosia sitten ameriikasta asti Gran Torino merkkinen auto. Tilattiin sininen. Tuli kirkkaan keltainen. Maahantuoja tai joku muu porras maalautti sen siniseksi suomessa!

    Äänestä

  • Väriä elämään kirjoitti:

    "Ostaja saa valita värin. Jokainen ottaa sen värin mikä eniten miellyttää."

    Ei aina. Työpaikalle tilattiin vuosia sitten ameriikasta asti Gran Torino merkkinen auto. Tilattiin sininen. Tuli kirkkaan keltainen. Maahantuoja tai joku muu porras maalautti sen siniseksi suomessa!

    Ostaja sai siis sen värisen auton kun halusikin!

    Äänestä

SO WHAT'S THE QUESTION?

Äänestä
  • Kysymys on siitä, että se tummanharmaa väri alkaa kyllästyttää, mutta ehkä huomenna näkyy jokin muu väri. Laadukkaasti viimeisteltyä autoa olisi hauska nähdä muunkin kuin harmaan värisenä.

    Kieltämättä tässä maailmassa toisaalta on suurempiakin pulmia kuin mitä kysymyksestäni ilmeni.

    Äänestä

  • t.h. kirjoitti:

    Kysymys on siitä, että se tummanharmaa väri alkaa kyllästyttää, mutta ehkä huomenna näkyy jokin muu väri. Laadukkaasti viimeisteltyä autoa olisi hauska nähdä muunkin kuin harmaan värisenä.

    Kieltämättä tässä maailmassa toisaalta on suurempiakin pulmia kuin mitä kysymyksestäni ilmeni.

    ... itselle tulee ainakin helmiäishohtoinen tummansininen Passat 2.0 TDI DSG.
    On jotain muutakin siis saatavana kuin harmaana. :-)

    Äänestä

syy on ehkä se sama miksi corollat on kaikki punaisia ja niiden kuskeilla on lipalakki

Äänestä

Oma kuukauden vanha passatti on vaaleansininen, joka päivä työmatkalla tulee vastaan yksi tummanruskea ja yksi musta. Itse olen sitä mieltä ettei harmaa ole väri, miksi siitä pitäisi maksaa monta sataa euroa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


t.h. kirjoitti:

Miksi kaikki uudet Passatit on harmaita, onko kukaan nähnyt esim. metallinhohtomustaa Passatia ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu