Hei, järjestettäisiinkö sellainen kiva jutustelukerho tähän? Juteltaisiin niitä näitä hyvillä mielin. Ilman loukkauksia ja ivaa? Ei ole kiva mennä nukkumaan, jos on paha mieli. Ihan henkilökohtaisesti olen tämän kokenut näin arkielämässäkin. Entäs te? :)
Hyvän mielen kerho
SalaKirjailija
353951
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 52 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Ai niin, tämäkin on tietenkin hattuilua, ja saan hyökkäyksen niskaani.
No yrittänyttä ei laiteta vai miten se sanotaankaan.
Mistäs jutellaan.
ajankohtaisempaa!
Kiroileminen esimerkiksi ei edelleenkään ole mielestäni sivistynyttä!
ehtikin vastaamaan tuohon jo ennen minua. Kasvatus, hmm... No olisihan siinäkin aihetta kerrakseen.
Nytten kun aloitin. Jos en niin miten tämä nyt on sitten sitä hyvää keskustelua. Minä sain hyvän mielen kun kissani käpertyy viereeni hakien lämpöä.
sekin?
on kissa. Se tykkää usein tulla nukkumaan mun kainaloon. Lapsia se ei voi jostain syystä sietää pätkääkään.
siitä;DDD
Kiroilee päivittäin minulle ja pahasti, ainakin silloin jos olen antanut liian tuhdin ruoka annoksen kerralla.
Nyt repes...Vaikka olen kova päästeleen suustani kaikenlaista, niin tää oli paras tänä päivänä.
"......Vai kiroileeko sekin?" Huahhahaaaa!
tapaan?
Sinun pitää jutella sille vain kauniisti:))
Ei kissa normaalisti syö liikaa muuten,koira kyllä!
Todella hyviin kuittiin. Ammattilaisen käsialaa molemmilta. hyvä meno, Jesh!
Meiän katti taas tykkää lapsista kovasti ja tietenkin vieraista. Vieraat ovat kauhuissaan kun katti tekee tuttavuutta hyppimällä arvaamatta syliin, ja puremalla mahdolliset kaula ketjut poikki.
ja yksinäinen?Ihan samoin kuin netissä marisevat akatkin;D
Kait liikaa, mutta aina aamuisin kun se on saanut ruokaa niin hirveä konsertti alkaa. Ai niin alkaa myös sen jälkeen, kun on käynyt kakilla, ja sen jälkeen vielä sitten alkaa oikea aeropikki juoksu.
kissa maukuu jos EI saa ruokaa:))
niinkuin emäntänsäkin, kova juttelemaan se ainakin on, myöskin silloin jos ei pääse parvekkeelle tai en avaa ikkuna luukkua. Uhhh ja kaikkea muutakin.
Myöskin mielenkiintoista nähdä kuinka kauan kerho pystyy toimimaan tuon nimen alla "Hyvän mielen kerho."
Mahtaako jäsenmäärä olla läheskään niin suuri kuin "normaalissa" ketjussa:))
En tarkoittanut olla ivallinen, mutta ehkä pikkuisen skeptinen.
Olet oikeassa, että mielensä voi pahoittaa, vaikka ei edes tiedä kuka se pahan sanoja on ja miten vaikeaa elämäntilannetta hän mahdollisesti itse juuri on käymässä läpi.
Mutta nythän piti olla toivorikas. Siispä iloista mieltä kaikille ja jäitä hattuun, silloin kun sattuu harmittamaan tai suututtamaan joku asia!
optimistinen useimmiten. Näen joissakin ihmisissä pahaa, mutta suurimmassa osassa hyvää. Uskon kuitenkin, että kaikki ihmiset ovat ainakin jossain vaiheessa hyvällä tuulella. Viimeistään siinä vaiheessa, kun heille näyttää itse lämpöistä esimerkkiä.
nukkumaan, mutta vastailen aamulla jossain vaiheessa tänne, öitä. :)
Toinen asia mistä olen hyvällä mielellä, se on se, kun osa kirjoittajista kuitenkin on minuakin kohtaan ihan kivoja, sen äskeisenkin jälkeen. Nih,,,
Pitää kait paikkansa sanonta 'niin metsä vastaa kuin sinne huudetaankin'. Kyllähän mä tiesin, että sinunkin kanssa on kiva jutella, nyt öitä. :)
nyt on perjantai;D
Ainakaan viellä nukkumaan ole menossa.
Olen tottunut aikaisiin aamuherätyksiin ja vastaavasti aikaisin menen nukkumaan. Nyt ei sinänsä ollut siitä kyse, koska olen 39 asteen kuumeessa. =)
Muistanko ihan väärin, vai enkö näe hänen kysymystään enään? Hän kyseli illalla, mitkä kolme asiaa viime viikolta jäivät mieleen, siis iloiset asiat. Minun piti vastata siihen nyt aamulla. No, vastaan tähän sitten, eli mulla ei varsinaisesti ole viikon ajalta kauheasti iloista kerrottavaa, koska tulin kauheaan flunssaan, ym. Mutta, hmm... yritetään.
- auto meni katsastuksesta läpi
- asuntoasiat ovat mahdollisesti järjestymässä
- kolmas onkin vaikea, en keksi mitään... täydennän myöhemmin, mikäli muistuu mieleen =)
on myös kiva jos on hyvä ja tyydyttynyt mieli
niin sitten vois lähteä ulos piristävälle kävelylle. Siitä tulee tosi hyvä olo ja mieli.
Mukava nukkua kun oli rauhallinen loppu eilen, kiitokset sinulle, vaikka se edellinen aloituksesi olikin mäntti. No se oli eilen se. Nih,,, :)
Oliko itselläsi kiva aamu,,,,:)))
jäänyt avaajalta todennäköisesti tekemättä , mikäli olisit itse ollut mukavampi muita kirjoittajia kohtaan
aihe todella oli mäntti, käsittelihän se avaus sinua otsikosta lähtien
Pahansisuista ja tyytymätöntä jengiä täällä enimmäkseen,ikävä kyllä
on kivojakin ihmisiä, jotka eivät ole pahansuopaisia. Sekin tuli todistettua eilen illalla avattuani tämän ketjun. =)
kerho on saanutkin jäseniä ja pahaa mieltä ei ole auheutettu paljoakaan.
Riippuu tietenkin toleranssirajasta.
Jotkut loukkaantuvat helpommin kuin toiset.
Luulenpa, että ketjun nimikin kyllä velvoittaa olemaan ystävällinen :)
kirjoitusvirheet!
En tule pahalle mielelle muiden virheistä, mutta omani harmittavat:(((
Halusin tuolla ketjun nimellä jo hieman viestittää, mistä on kyse. Onneksi sen ovat suurin osa tässäkin ymmärtäneet. =)
Ai niin, lisää hehkutuksen aiheita. Voitin muuten just lotossa, oli neljä oikein! =D
Olin itsekin lotonnut kaksi rivia, mutta enpä voittanut.
Sinä saat 12 euroa ja voitit, jos et vaan ollut lotonnut enemmällä kuin se voittosumma oli.
Panetko syntymäaikojasi, eli päivämääriä mukaan kuponkiin kun teet rivin. Minä laitan, mutta olen kai sitten syntynyt epäonnen tähtien alla kun en koskaan voita niillä kahdella rivilläni, mitkä nykyisin teen joka lauantaiksi.