Tuoksuainetta pölynimurin

-Olen kuullut että pölynimurin pölypussiin voisi laittaa jotain hyvältä tuoksuvaa kaamaa, jolloin imuroinnin jälkeen jäisi huoneisiin mukava tuoksu.
-Onko olemassa valmiiksi saatavia "tabletteja" vai pitääkö inspiroida itse?
esim:
-hajuvedellä kostutettu pumpulitukko?
-appelsiinikuoria?
-tuoksusaippuan pala, tai jotain muuta? -Itseltä kun puutuu ideoita!
51222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

olen laittanut vaniljasokeria ja se on kyllä tuoksunut ihan kivasti määrää en osaa sanoa ehkä pari ruokalusikallista.

Äänestä

..."tuoksupalleroita" voi ostaa mm. kodinkoneliikkeistä ja marketeista.

Tai laita vähän kardemummaa pölypussiin, niin alkaa tuoksua pullalta aina kun imuroit ;)

Äänestä

Imuroinnista kun ei tule puhdasta tuoksua, niin voi vähän huijata ja tujauttaa pumpuliin tilkan Andya (tai muuta "luuttuusainetta"). Kyllä se edes vähän tuoksuu pestyltä, vaikka ei niin kiiltäisikään paikat puhtauttaan.

Äänestä

löytyy, sekä esim löytötexistä. Glade pölynimurinraikastin 3kpl pakkaus maksaa noin 1,90€

Äänestä
  • Osta ns. Wunderbaum tms. autoon tarkoitettu raikastin parilla eurolla ja laitat sen pölypussiin. Toimii!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pölypussiin kirjoitti:

-Olen kuullut että pölynimurin pölypussiin voisi laittaa jotain hyvältä tuoksuvaa kaamaa, jolloin imuroinnin jälkeen jäisi huoneisiin mukava tuoksu.
-Onko olemassa valmiiksi saatavia "tabletteja" vai pitääkö inspiroida itse?
esim:
-hajuvedellä kostutettu pumpulitukko?
-appelsiinikuoria?
-tuoksusaippuan pala, tai jotain muuta? -Itseltä kun puutuu ideoita!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu