Eli Harjavallan komeimmalle miehelle, täältä jostakin kaukaa...
Vesalle
terveiset!
152960
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
jaa vesa P.lle???
Sillepä sille. Tummalle ruskeasilmäiselle namiskuukkelille... Kas kun arvasit, no eipä se noin pienessä paikassa vaikeaa ole... Komeat miehetkin aika vähissä. :-)
...Kai sä kerroit sille...? :-) Hirmunamut terkut hirmunamulta tytöltä.
aina rakastuvat renttuihin. Ulkonäkö on tärkeämpää kuin sisäinen kauneus!
Enhän minä rakastunut siihen, muutenhan olisin sen kanssa. Olen aivan muualla! :-)
KYSEINEN HENKILÖ ON NAIMISISSA, JOTEN JOS OISITKIN RAKASTUNUT, OLISKO HÄN SUN KANSSA?
Jos olisin rakastunut, en olisi jättänyt, joten joo, todennäköisesti olisi mun kanssa. Kovasti on ainaki soitellu sen jälkeenki. :-)
Kato mua harvemmin jätetään, yleensä mies pysyy ja tekee just niinku mä haluan. Se on se pieni ero käsittelytaidoissa ;-)
Mut sehän on ihan kiva et on löytäny naisen itselleen. Toivottavasti menee hyvin. Terveisten lähettäminen ei varmaan silti oo kiellettyä?!
EI TOKI TERVEISTEN LÄHETTÄMINEN KIELLETTYÄ OLE, MUTTA NOI JUTTUSI KERTOVAT SINUSTA PALJON, ET VARMAAN ITSE HALUAISI LUKEA JOSKUS OMASTA MIEHESTÄSI YLEISILLÄ PALSTOILLA MOISIA ASIOITA (MIKÄLI TOLLA TYYLILLA TULET SAAMAAN PYSYVÄÄ MIESTÄ)
Mulla on jo aivan pysyväinen miekkonen, kiitos vain :-)
Mitä moisia asioita tarkoitit? Minusta oli kylläkin positiivista, ko. henkilö on varsin mukava heppu, ja komeaksikin kehuin. En todellakaan tarkoittanut (enkä kirjoittanut) mitään negatiivista. Ehkäpä mustasukkaisuutesi sai sinut ymmärtämään asian toisin? Itse pitäisin kehuna, että peräti palstoillekin pääsee ja terkkuja sekä kehuja saa, varsinkin jos omasta miehestäni olisi kyse. Ylpeähän siitä silloin pitäisi olla?
toki kehuja voi lähetellä, mutta jäimme miettimään tarkoitusperiäsi kun niin kehaisit kyseisen henkilön vielä soitelleen sulle ja olit niin varma että hän vielä olisi kanssasi, onko itellesi jäänyt jokin päähänpinttymä hänestä. kaikkihan tietävät että hän on mukava heppu.
No totta puhuin vainen. Ei nyt ihan tässä lähiaikoina ole soitellut, on siitä jo aikaa. En tiedä milloin on naimisiin mennyt, onko ollut sinä aikana vai ei, jos sitä tarkoitit. Ei ollut puhetta :-)
Päähänpinttymä? Miksi? Siksikö, kun lähetin terveisiä? Jos minulla olisi päähänpinttymä, niin varmaankin ottaisin ja soittaisin. Tarkoitusperiäni ei ole tarvetta pelätä, en ole tulossa hakemaan häntä pois :-D
Kuten sanottu, ei ollut tarkoitus loukata ketään. "Lievää" itsevarmuuttani en silti voi muuttaa :-)
Toivon hänelle ja vaimolleen ehdottomasti kaikkea hyvää, toivottavasti on saanut kovasti aina toivomansa lapsenkin.
Vaimon rauhoittamiseksi: se soittelu oli varmaan ennen häitä :-) Sinulla on mukava ja komea mies, älä syytä häntä tästä minun typerästä kirjoittelustani. Se ei ole hänen vikansa. Nauttikaa toisistanne, ja elämästä!
kaikkea hyvää sulle myös, tietty nöyryys kuitenkin ois jokaiselle omiaan, liika hyvä itsetunto pelottaa...
ketä vesaa tarkotit? moi vaan.
Kuvitteletko todella, että laittaisin jonkun ihmisen koko nimen tänne? Vesa, jota tarkoitin, tunnistaisi kyllä itsensä tekstistäni, koska myös kirjoitusasulla ja tyylillä oli merkitys, joka ei aukene ihan kaikille. Sisäpiirin juttuja. :-)
kunhan kysyin. En tarkottanu että tähän alkasit sukunimeä ja sos.turvatunnusta latelemaan. Selvä pyy, ok.