Britannian huvipuistot

Suunnittelen matkaa Isoon-Britanniaan joko nyt 2006 tai 2007 kesälle. Joten olisiko kokemusta maan huvipuistoista? Etsin ehdottomasti hurjempia huvipuistoja kuin Linnanmäki tai Särkänniemi.

Olenko ymmärtänyt oikein, että hurjimmat huvipuistot ovat Alton Towers, Blackpool Pleasure Beach ja Thorpe Park?

Toki kokemukset muistakin huvipuistoista kiinnostaa. Samoin yöpymismahdollisuudet huvipuiston välittömässä läheisyydessä, sillä ajattelin viettää ainakin kaksi päivää / 1 puisto. Myös jonotusaika, huvipuiston hintataso jne. kiinnostavat.

1

968

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paras

      majoitusta löytyy aina huvipuistojen vierestä. alton towers noista paras, blackpool... no... ehkä joku siitä tykkää...

      jonotus on sitä muutaman tunnin luokkaa, per kone!!! mutta esim altoniin voit ostaa netissä sellasen lippusen , millä pääsee ns. jonon ohi, ja jonotus aika pienenee noin puoleen tuntiin! (per laite)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4669
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4415
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1789
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1129
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      356
      1127
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      61
      1010
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      958
    Aihe