yamaha dt 50 r

Minun -01 yamaha lähtee erittäin huonosti käyntiin kylmänä, oisko joku joka tietäis missä on vika. Kun moottori on lämmin niin se lähtee eka polkaisulla käyntiin.
Kiitokset etukäteen.
3610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

laita ryyppy päälle :)
tai sitte tulppa on huono.. kato se kärkiväli, pitäs olla 0.35 cm muistaaksen

Äänestä
  • Tulppa on uusi. Kun lähtee kylmänä käyntiin niin on raskas käynti alussa.

    Äänestä

  • sama kirjoitti:

    Tulppa on uusi. Kun lähtee kylmänä käyntiin niin on raskas käynti alussa.

    kone on kylmä! :P
    en osaa muuta neuvoo.. :O

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uus omistaja kirjoitti:

Minun -01 yamaha lähtee erittäin huonosti käyntiin kylmänä, oisko joku joka tietäis missä on vika. Kun moottori on lämmin niin se lähtee eka polkaisulla käyntiin.
Kiitokset etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu