Tiedät, etten ottaisi sinuun yhteyttä. Tiedät, että ajattelen ja kaipaan sinua. Minäkin tiedän, että sinä kaipaat. Eikä se sydänkään ole kunnossa, mutta eteenpäin kuljetaan. ;-)
Tahdoin vain sanoa, että tämä on raskasta! Pyöräilen kuravellissä, eikä eteenpäin tahdo päästä sitten millään. Aika mataa ja joskus on helpompaa, joskus niin pirun vaikeaa! On aikoja, jolloin tahtoisin pois, että helpottaisi. Eikä tuo elämä ole olemista helpoksi tehnytkään... viimeiseen vuoteen. Paljon siihen mahtuu ja olen kai kovettunut vähän liikaa. Siksi pelkään, että alan olla kylmä sinuakin kohtaan.
Tiedä kuitenkin, että sinusta välitän. Muistelen menneitä, kaikkia niitä tunteita ja sulan. Mietin, jos kohtaisimme hiljaisuudessa vielä, pysähtyisimmekö juttelemaan? Olisiko meillä toisillemme mitään sanottavaa? Vai olemmeko jo niin kaukana toisistamme, että ohitamme vain tervehtien?
Haluaisin tietää, mitä ajattelet. Enkä keksinyt parempaakaan paikkaa, minne tämän laittaisin, koska tunnen niin paljon...!
T: 24/7
Tahdoin vain sanoa, että tämä on raskasta! Pyöräilen kuravellissä, eikä eteenpäin tahdo päästä sitten millään. Aika mataa ja joskus on helpompaa, joskus niin pirun vaikeaa! On aikoja, jolloin tahtoisin pois, että helpottaisi. Eikä tuo elämä ole olemista helpoksi tehnytkään... viimeiseen vuoteen. Paljon siihen mahtuu ja olen kai kovettunut vähän liikaa. Siksi pelkään, että alan olla kylmä sinuakin kohtaan.
Tiedä kuitenkin, että sinusta välitän. Muistelen menneitä, kaikkia niitä tunteita ja sulan. Mietin, jos kohtaisimme hiljaisuudessa vielä, pysähtyisimmekö juttelemaan? Olisiko meillä toisillemme mitään sanottavaa? Vai olemmeko jo niin kaukana toisistamme, että ohitamme vain tervehtien?
Haluaisin tietää, mitä ajattelet. Enkä keksinyt parempaakaan paikkaa, minne tämän laittaisin, koska tunnen niin paljon...!
T: 24/7
Vastaukset 72
Vanhimmat
minä vaan en ymmärrä miksi et ota yhteyttä?
Miksi en ota yhteyttä... itse asiassa se on yksi vihje, josta hänen pitäisi minut tunnistaa. =)
se päivämäärä on kai sun syntymäpäivä,meni vähän ohi.Mutta soita sille,ajattele miten se helpottais!
ulkoiset tekijät aiheuttavat sen, ettet voi ottaa yhteyttä minuun ja voit vain vihjailla olemassaolostasi ja minä pelkään yhteydenottoyritykseni kohdattuua tyrmäyksen, mutta sain korjauksen netistä silloin. Uskon rakkauteesi.
on upeeta.Olen ulkopuolinen mutta ei kai se haittaa.
on 24/7.
jona häntä ajattelet?
24 h vrk / 7 pv vko
jos kertoisit kenelle viestisi on osoitettu. Nimi, nimikirjaimet?
T: Vuoden kohta odottanut
mielestäni ole yhtään sen kauempana nyt kuin koskaan... tai no ehkä sittenkin,mutta tavallaan jos olisin alkanut sinuun luottaa ei asiat olisi näin.. joten luultavasti ehkä katsomme tuntevasti silmiin, mutta ei mitään sanottavaa...koska ei ole mitään sanottavaa..
et minuun luota? Mitä olen mahtanut tehdä? Menikö luottamus siinä vaiheessa, kun tapahtui se, etten enää koskaan aio sinuun yhteyttä ottaa?
Tuo on jo tapahtunut, että olemme katsoneet tuntevasti silmiin ja siinä kaikki. Jotenkin vain mietityttää, että eikö edes "moi"?
kysymys on siis siitä ettet luota minuun!!??...........
inhottavaa että et vastaa.. ja sit se että sulle on tärkeämpää että et näytä muiden silmissä joltain ku että olisit mun kans... en siis näe tarpeelliseksi sanoa sulle moi... ei ole niin paljon kiittämistä... ei edes sitä. Luultavasti osoitan vielä jotenkin mieltäni.... naura vaikka ihan sama. Pelkään sitä muuten aika 24/7 jos vaikka luulisit että en vihaisi sua....jos sattuisi sellainen moka että erehtyisit.....
taas täällä monta...huokaus...kyllä mä luotan sinuun.
näin suuria tunteita sisältävään juttuun?
Antakaahan hyvät ihmiset "oikeiden" keskustella keskenään : )
täällä vilisee kirjoittajia, jotka luulevat heille kirjoitetun. Minuun osui tuo ettet voi ottaa yhteyttä sillä niin on ollut pitkään ja se kuuluu tarinaan, mutta aiemmin muutosta lupasit... kaikki tämä sinulle jos olet hän. Minua on alkanut todellakin huolestuttaa vointisi.
miten voisin...
löytävät toisensa.
Ovatko roolit vaihtuneet kun sinä kirjoitat minulle ja minä vastaan? Enpä olisi uskonut sen päivän tulevan koskaan.. En tosin usko, että se olisit sinä. Vastaanpa kuitenkin.
En kaipaa sinua mutta omalla tavallani tulen aina välittämään sinusta. Ymmärrän sinua ja sinä kai minua - se on paljon tässä elämässä. Välillä kuitenkin vihaan sinua (en niin usein ja paljon kuin aikaisemmin), koska muistan yhä kaiken: ne tunteet, tilanteet ja katseet. Se kaikki sattuu yhä. Tai ehkä se miten kaikki hajosi.
Tiedän, ettet aio ottaa minuun yhteyttä, enhän minäkään sinuun. Vuosi kuravellissä (oikeastaan jo enemmänkin) on ollut helvetti ja minut se on ainakin kovettanut ja kylmettänyt. Jopa sinua kohtaan. Kaikki on jotenkin yhdentekevää. Mitä väliä...
Tunteeni ovat syvällä jääkuoren alla ja niin ristiriitaiset ja sekaisin, että niistä on parempi olla ottamatta selvää. En usko että tervehtisin, jos näkisin sinut. Parempi jos ei nähdä.
olen loukannut sinua.. Kaikesta huolimatta en ainakaan vihaa sinua, en ikinä.
Olen taipunut kohtalon tahtoon,ettei meitä ole tarkoitettu yhteen, vaikka niin "oikealta" tunnuitkin.
On todellakin parempi jos emme enää näkisi, sillä kaikki tunteeni sinua kohtaan pulpahtaa pintaan...
Sinussa on jotain joka saa minut sulamaan.
Minua jäi vain vaivaamaan,että miksi taannoin sanoit aika pahasti? Yritin olla asiallinen...
en mäkään kyllä. Näin että sulla menee hyvin. Se riittää mulle. Ymmärryskin on tosiaan paljon, vaikka ei luottamusharjoituksia tehtäiskään:)
Kun jaksat vaan uskoa, että mä toivon sun parasta.
en keksisi.
Pelkkää hiljaista huokailua ja varovia katseita,niin kuin tähänkin asti.
Siis nyt otti ohraleipä. Kuka, mitä, missä, häh?
Olen itsekin huolissani voinnistani. No, ei tässä nyt NIIN suurta hätää ole, mutta... silti tahdon pysyä nyt vähän tarkemmalla jyvällä kaikesta.
Hei, en tahdo toista kivaa kesän toivotusta, kiitos vain. Eli ei tää sillä ole kirjoitettu. Perhana teidän kanssa! Niinkö monen omatunto kolkuttaa?
Tutkailkaa otsaketta (enkä vihjaa, miten tuo toimii) ja 24/7 löytyy kalenterista, kun sinne jaksaa katsoa.
hurtiksi tämä stoori : )
about it! ;-)
toisiamme.
Näinhän me olemme tehneet. Mielestäni. Nyt vaan tahdon olla siitä 100% varma. Olen pahoillani, jos tämä tyrmää sinut. ;-) Luotan, mutta luotanko oikeaan? Se tunne on kyllä, tämä elämäntilanne vaan pistää ajattelemaan asioita toisin.
mutta no tilanne on useille sopiva.
Vihjaisin nimikirjaimet. Lisäksi laitoin tuohon, että en toivo mitään kivan kesän toivotteluja, sekin on vihje. Ei ole kauhean kauaa, kun törmättiin sattumalta tuolla poluilla ja siitä jäi sellainen kumma fiilis. Itse en pystynyt moikkaamaan, mutta jos olisin voinut, olisin sen tehnyt.
No, ehkä se osuu monen kohdalle. Ehkä ei. Taisi mennä harakoille koko juttu. Uskoani en silti menettänyt, se tunne, mikä sisälläni on, pysyy!
Tam-tadam. Nyt pitää käydä verenpainemittarilla. Tämä tarinani ajaa nyt montaa asiaa. Heh...
En minäkään varmasti tiedä kuka olet, mutta asioilla on taipumus järjestyä. Täällä on nyt paljon kirjoittajia aloitukseesi ja luuloja esiintyy paljon, mutta minulle pitää juuri vihjata niin, että "en voi kirjoittaa kuka olen".
No tuo tuntui tutulle. Enkä tosiaan oikein voi vieläkään kertoa, kuka olen. Enemmän sinun vuoksesi, kuin itseni.
Don't worry, tässähän minä olen. Ei aikomustakaan kadota, kun kerran tämmöisen pölhön ajatuksen päähäni taas sain. Nyt tahdon selvittää, että voin olla edes yhdessä asiassa oikealla tiellä!!
ÖÖh... mutta sinullehan se on tuttua, näinhän minä toimin, otan selvää. Keinolla millä hyvänsä, mutta nyt vähän iisimmin. ;-)
minun osani vuoksi et voi kertoa kuka olet, mutta vihjailla voit. Tarinamme on kyllä tragikoominen ;)
jotain pässiä vietiin narussa ;D
Tragikoomista ERITTÄIN! ;-)
Take a brake, have a kitkat. Kunhan pöly tasoittuu. Ja mikä pässi sie nyt oisit? Todellakaan! Uskomatonta tää, mutta mitäs sitä netissä muutakaan osais ootella.
--Väliaika, kahvia ja pullaa.---
Selailin tätäkin palstaa noin ajan kuluksi, ja ajattelin tännekin hieman ajatuksia vuodattaa. Tänne on mukava piiloutua nimimerkkini taakse, koska on päivänselvää, ettei täällä voi kukaan minua tunnistaa. Tuolla ihastuspalstalla jo hetken aikaa epäilin, että minut on siellä tunnistettu, siksi pakenin tänne, mutta enpä nyt tiedä sitten... taidan kuvitella vain.
Sitten asiaan, eli tuohon varmuuteen kirjoittajista. Se on todellakin ikävää, että niitä nimiä ei voida paljastaa - muutamaa poikkeusta lukuunottamatta. Mutta näin se vaan on, taidatte jo ymmärtää, miksi minäkään en sitä tee, on parempi, etten tunne teitä ettekä te minua. Tämänkin ketjun aloittaja, tuo mystinen 24/7, luulin
jo hetken sen tarkoittavan jotakin, mutta tarkemmin ajatellenhan se ei varmaankaan tarkoita mitään. Vai tarkoittaako? Kertokaa nyt, kenen kanssa keskustelen. Mä en jaksa enää kohta.
itse nimesi!
Oletko tosissasi sitä mieltä, että tarvitsee?
Onhan siinä kalenterissa päiviä. Ja löytyy se 24.7. hyvinkin? Nimipäiviään vietää...?? Nyt arvotaan oikea lottonumero, jota tosin ei kerrota.
Älä huoli, en minä kirjoittanut sinulle. Olen lueskellut kirjoituksiasi ja olen pahoillani, ettet ole päässyt selvyyteen tilanteessasi. Minä olen ollut tämän kaipaukseni kohteen kanssa tekemisissä jotain vuosi sitten viimeksi. Olemme nähneet sattumalta sen jälkeenkin.
No, meidän historia on vähän erikoinen, mutta tiedämme toistemme olevan täällä. Siitä on olemassa ihan varmuus. En voi valitettavasti kertoa asiaan liittyvää mitään, tilanne nyt vain on niin. Sanotaanko vaikka, että hän on sen verran kuuluisa. (Saattaisi olla hyvä veto, kuuluisa kun voi olla monellakin tapaa...)
Jooh, no nyt vietetään väliaikaa, tarjoillaan kahvia ja pullaa tässä teatterissa. Tsemiä sinulle ja kaikella on todellakin tapana järjestyä tavalla tai toisella!
verkosta vapauteen. Rimpuilemaan jäävät vielä Tiina, Kirsti ja Kirsi. Heinäkuun 24. päivä nimpparit.
kiitos. Ja eri variaatiot tuohon lisää, kuuluu siihen kategoriaan vielä mm. Kristiina... aika liuta nimiä sillä päivällä oikeasti on.
Mutta todettakoon, että naisen kirjoittama aloitus. Tosin eiköhän täältä joku vielä etsi omaa rakastaan ja pääse sotkemaan kuvioita vähän lisää. Eli tarkkana näitten kirjoittajien kanssa. Sovitaanko, että kun kirjoitatte tänne, niin ette vaihda nimimerkkiä kesken kaiken, koska jos olette tosissanne, niin eihän teistä ennustajakaan ota selkoa! ;-) Pölhöön kohtaan ehkä maininta, vaan tulkoot. (Eri asia, jos joskus hiljenee...)
n / m ?
ole seurannut ketjua. Vastaukset on olemassa jo.
olkoot, ole kumpi vaan.
Kaikki muu täsmäis, mutta toi nimipäivä. Ellei sitten..hmm..taitaa olla vaan turhaa toiveajattelua..
Tästä huolimatta:
En ole kieltänyt ottamasta yhteyttä. Tiedän kuitenkin, että olet voinut tulkita erään viestin(?) minun kirjoittamaksi. Satuin vain olemaan oikeassa paikassa väärään aikaan.
Kyseinen polku on merkattu kaduksi kartalla.
Kuuluisa = Äänekäs.
Sanoit, että vihjaisit nimikirjaimet. Eipä osunut silmään.
Tässä aloittajalle tehtävä: 21/6
:-)
En jaksa tavata koko ketjua uudestaan. Mutta välistä
löytyy ajatusta..Mutta kuitenkaan tuo alkuperäinen viesti ei kaikilta osin kolahdakkaan, vai mitä? Mulla olisi ne puuttuvat palat korjattuna siihen, jos sitä jotain sattuisi kiinnostamaan miten asian laita oikeasti on.
koska en kirjoita sinulle. En naiselle.
En sanonut tässä ketjussa muuta kuin että 24/7 tarkoittaa Big Brotheria.piste.
Toivottavasti löysit etsimäsi, hyvää jatkoa. :)
kun se nyt on viime aikoina jäänyt vähän väliin.
Jotenkin vaan tuntui, että oliko sulla sittenkin
mulle jotain sanottavaa???
Vai kirjoittelenko taas vain ketjun perään turhaan, ettet luulisi, että minä sun kanssas täällä taas kinastelen?
Jotenkin meidän kai pitäis oikeasti puhua. Tiedät sähköpostiosoitteen, jos haluat puhua. Lupaan, ettei sitä muut lue. Puhelin on kyllä tarkkailtavana".
En jaksanut lukea tätä ketjua ihan loppuun saakka,
mutta jotenkin jäi sellainen olo, että minua tarkoitit. En tiedä.
Hyvää jatkoa kuitenkin, äläkä ole surullinen.
24/7 on kai vihainen nuori nainen, ei siis luultavasti kosketa sua.
olet se tilittäjä, niin en kyllä olekaan...
Tampereeltakaan.
En ollut tuo big brotheriin viittaja. Enkä ole tilittäjä, hänhän kävi jo täällä. Enkä ole vihainen nuori nainen. Nainen olen, se nyt pitäisi jo olla selvää. Enkä minäkään ole Tampereelta.
Jokos alkoi noista kootuista selityksistä paljastua, ketä tarkoitan? Niitä on kertynyt jo aika mukavasti, huomaan. Vielä kommentti kuuluisuuteen: kuuluisuus voi olla äänekkyyttäkin, mutta ei sitä, että on koko ajan äänessä jossain tietyssä paikassa. Kyllä kuuluisa tässä tarkoittaa jonkin sortin "julkimoa". =) (Ei mikään TV:stä tuttu, reality-juttuja riittää...)
No, olen nyt hetkisen paikalla ja palaan huomenna sitten taas katsomaan, miten tilanne on kehittynyt. Eli jos täällä nyt jutustelette päivän jonkun kanssa, niin tuskin minun. Toivoisin, että antaisitte minun etsiä omaani ja päästä asioissa eteenpäin, koska nyt on osittain jo terveydestäkin kyse. Vikani on se, että pohdin liikaa ja sen huomaa stressinä. Stressi taas on pahasta.
No, tuossa tuli taas tavallaan vihje. Olen keskustellut asiasta etsimäni henkilön.. kuullen. -Huolestunut kaikesta, olen. Elämäni kiertää kehää, huomaan, siksi irtiotto olisi erittäin houkutteleva vaihtoehto, mutta ei ehkä ratkaisisi yhtään mitään. Ojasta allikkoon menisin.
Enkä ole "kärttyinen akka", eli en todellakaan suutuspäissäni täällä etsi ketään. Olen erittäin rauhallinen ja nyt pitkäpinnainen, eli suodatan lukemaani. Tiedän asioita, jotka rauhoittavat mieltäni. Luottamusta vihdoin on ja yhteinen suunta tiedossa, mutta pientä epäselvyyttä tietyssä suhteessa, sen haluan selviä.
Muuten: joko lintuinfluenssan takia kanat on hyllytetty? ;-) Ikävöin sitä juttua, unohdus vaivaa. Pääsiäinenkin kohta käsillä.
Hauskaa pääsiäistä. Mutta kyllä vihjeesi osuisivat muuten.
juttu ei liittynyt varsinaisesti minuun. Pyysin neuvoja erääseen asiaan liittyen ja tätä kirjoitelmallani hain. Uuh... tosin tuon muistelu satuttaa. *nolona*
No, pääsiäinen tulee ja vaihdan maisemaa, äskeiseen juttuun liittyen. (Mutta vasta lauantaina, työvuorot ei nyt ihan päästäneet minua pinteestä.)
Rauhaisaa pääsiäis aikaa! =)
Haluan tän asian sittenkin selväks. Pääsee sitten lomille miettimään asioita. (Ihan kuin ei töissä ois liikaakin aikaa pohtia, pölhö duuni)
Halusin selviä sen, että haluutko oikeestaan ees kuulla musta yhtään mitään? Vai annetaanko koko jutun valua omalla painollaan? Törmäillään kun törmäillään ja luetaan naamasta. Sanotaan jotain jos sanotaan?
Minähän kerran tein sen päätöksen, että joo, antaa olla. Vaan sen tiedätkin(?), että minä reagoin sinun ajatuksiisi. Nyt on ollut sellainen hällä väliä olo tämän kirjoituksen aloitettuani. Mutta tilanne on se, että reagoin jonkun toisenkin ajatuksiin, mutta en tiedä, kenelle ne ajatukset kuuluu. Olen vähän sekaisin näitten olojeni kanssa. Siksi harhauduin tänne jälleen.
Eli tehdäänkö nyt selvät kuviot? Vastaukseksi ei kelpaa mikään -ihan sama. Enkä tarkoita olla tyly tai julma, vaan ihan hymyssä suin kirjoittelen. Viimeksihän vaan tämä tilanne jäi vähän auki, nyt on aika tehdä tälle tilanteelle selko.
Jatketaan vai jätetään koko juttu? Tiedät tunteeni kaikesta huolimatta. Olo vaan on ollut kuin eilen pyöräillessäni kotiin, silmälasit päässä. Viisastuin kerrasta. ;-)
ittees.Ota yhteys suoraan,et sä täältä mitään selvyyttä saa!
tiedä oletko etsimäni henkilö. Tunnisteesi kyllä pätivät hyvin. Ja tuo ajatuksiin reagointi ei ole mikään kummallinen juttu minulle. Jos rakastat sittenkin toista kun ajatuksiinsa reagoit, niin se olisi minulle suuri murhe.
Tunnisteeksi sanon vielä sen, että kohtaamisellamme on este, joka ei riipu meistä.
Minä olen ollut siinä uskossa, että rakkaus välillämme on itsestään selvää.
Minussa kyllä heräsi toivo, että saisin vihdoin suuren rakkauteni toteutumaan, mutta pelkään ettet ole etsimäni henkilö. Minun ja meidän tarinamme on vanha ja erossaoloa ja suuria vaikeuksia ulkopuolisen tahon kanssa. Etkä sinä nytkään voisi vastata suoraan, mikä johtuu ulkopuolisesta tahosta.
Jos olet sivullinen niin toivotan hyvää jatkoa ja onnellisuutta rakkaasi kanssa.
sinä täällä seikkailet...? ;-) Tämä on ihan oma asiani. Vietän aikaani siten kuin haluan. Hermojani tässä en menetä. Ei ole, mitä menettää.
oikein täsmää. Ei tämä tarina nyt kovin kamalan vanha ole. Nooh... onnea sinulle! Minä olen tehnyt tietyn päätöksen jo kerran ja voi olla, että se päätös on pysyvä. Joku muu on se, joka ajatuksillansa minua vaivaa. =) Mutta tähän sitä selvyyttä haenkin ja tässähän se vähitellen selviää. En ole katoamassa silti...
hiljenee osaltani. Viettää pääsiäistä. Vielä on väkeä liikaa, tuli testattua. Hakemanikin sotkeentui sydämeeni, joka vaivaa eniten minua. Vaikea tätä on itsekään hyväksyä, mutta elämä on!
-zzzzip-
suljettu. *lauleskelee* Onni yksillä, pääsiäinen kaikilla! Täällä asuu onni. =D
Pääsiäisen jälkeen jatkuu, näkee sitten, missä.
-Sanonpa vain, että joillakin tämä tapa toimii. Muistakaa se. ;-)
Kun palailet, niin kerro. Ellei sinua haittaa, niin selvitetään muutama ajatus... minusta tuntuu, että saattaisit ymmärtää minua hiukan paremmin. Tällä hetkellä saatan vaikuttaa silmissäsi aika oudolle, mutta kaikkeen on syynsä.
Olipa hankala "loma", ajatukset vaeltelivat. Toivottavasti sinulla meni kaikki kuten olit toivonut! =)
kirjoitan vapaamuotoisesti. Koittaa ottaa selvän.
Olen ollut vähän sekaisin ajatusteni kanssa. Naisten yleinen ongelma, tunteet ja järki ei tahdo kohdata. Ei minullakaan aina, onhan siitä näyttöä. (Vaikka järki oli matkassa kuitenkin) Siksi katoan välillä. Tai toinen syy katoamiseeni on juuri se järki, se ei aina ymmärrä, miksi olla täällä. Katsos minun kokemukseni ovat opettaneet, että tilaisuuden saa vain kerran ja sen joko käyttää tai on käyttämättä. En pois sulje sinun ajatelmaasi, mutta kun jokaisella on ne pinttyneemmät juttunsa... tämä on sitten se minun ajatus. Mutta ei se silti tarkoita sitä, etteikö kaikki olisi mahdollista.
No, sen lisäksi se poissa oloni oli tilaisuus sinulle, taas näitä minun pinttyneitä ajatuksiani. Ajattelin, että jos tahdot unohtaa, annoin tilaa ja mahdollisuuden. Se siis syy siihen, miksi et tuntenut sitä yhteyttä. Ja syy palaamiseeni oli taas se yhteys, kuten kerroinkin. On päiviä, etten tunne sitä ja silloin mietin, että jokohan olet ajatellut mennä.
Olen kuitenkin tässä. Koska tuppaan olemaan avoin ja suorasukainen, niin näitä juttujani kertoilen. On sinun ehkä hyvä tietää syy, miksi soudan ja huopaan, sitten soudan rantaan ja vaeltelen metsissä. Tilanne on uusi ja hiukan outokin. Vaatii totuttelua jatkuakseen, tasaisemmin.
Pyydän sinulta nyt rehellisyyttä asioiden suhteen. Olet sitä ollutkin. Nyt tiedät sen, että pelissä on myös kasa tunteita, joita yritän hallita parhaani mukaan. Ellen hallitsisi, tilanne riistäytyisi käsistä. Siksi olen realistinen tilanteissa ja puheissani. Siksi vaikutan kylmähkölle tavatessamme. Vaikka sisällä rimpuilevat suuremmat jutut, kaikkea ei voi päästää ulos.
Noniin. Kohta tunnetkin minut jo läpikotaisin, en minä niin vaikea loppujen lopuksi ole. Herkkä vain. ;-)
Anteeksi, jos satutin sanoillani. Tuli aika hurja olo. Sanoissa näkyy nyt järki, ei tunteet. Tunteet ovat piilossa ja sen näkeekin.
Mikään ei ole muuttunut, näin olen ajatellut koko ajan nimittäin. Miksi olisin tässä, jos...?
Ihan siis varmuuden vuoksi jatkan, etten tarkoittanut pahoittaa mieltäsi. Kyllä se kaikki skeida on ihan omassa päässäni, en sitä sinun päällesi ole ajatellut tuupata. ;-)
Jatkan "yksinpuhelua". ;-) En voi olla nauramatta tälle, mutta mikäs siinä, kun se toimii.
Minulla oli tätä ketjua aloittaessa iso läjä kysymyksiä Sinulle. Niin paljon epäselvää ja päätin, että nyt se selviää. No, kuinkas kävi? Ei minun tarvitse niitä kysymyksiä esittää, kun sain jo vastaukset.
Sanoit jotain, ettet vaistoa läsnäoloani. Kyllä olet vaistonnut, mutta et ole luottanut tunteeseen. Koskaan en ole tällaista yhteyttä tuntenut kenenkään kanssa! Ikinä en ole ollut yhtä varma mistään! Kysyin Sinulta ne kysymykset jo ja Sinä vastasit. Ja minä en epäile hetkeäkään, ettetkö puhuisi totta. Minä puhuin jotain järjestä ja nyt on pakko todeta, että ei tällä ole järjen kanssa mitään tekemistä. Ihan utopistista hommaa! ;-)
Rakastan, rakastan niin pirun kovaa, että sydän hajoaa (suo anteeksi kirosana)! Kyllähän tämä vaikuttaa väkisinkin kaikkeen, mutta menen naama peruslukemilla ja sitä rataa.
Yksi ainoa huolen aihe minulla on ja se on meidän temperamenttimme. Kuinkahan ne mahtaa yhteen sopia? Kun... no, me brunetet ollaan vähän samaa laatua. Tiedät, mitä tarkoitan. Tosin minulla se ehdottomuus on hetkellistä, olen loppujen lopuksi vähän liiankin joustava. Mutta nurista osaan. -Ja se huolettaa. Sinkoileeko salamat? Vähän liikaakin? En voi tietää.
Voi hurja. Edelleenkin pyörittelen täällä päätäni, voiko tämä olla mahdollista. Mietin eilen, että jos tämä päättyisi nyt, murskaantuisin täysin. Aika typerää, järjellä ajatellen, mutta niin se vain on. :-/
Oletko se Sinä? Minullakin on ollut tosi vaikeata uskoa tähän telepatia juttuun. Minähän olen aina kieltänyt itseltäni uskomisen kaikenlaiseen uuhaahommaan. Mutta nyt Minä olen täysin vakuuttunut, että tämä toimii. Eilenkin Minusta tuntui, kun olisin lennätinvastaanotin. Ainakin neljä henkilöä oli linjoilla, mutta nämä Sinun lähetyksesi ovat todella erilaisia. Minä kyllä huomasin, että ne välillä harventuivat. Näin siitä unenkin en jaksa nyt siitä kirjoittaa. Väsyttää aivan hirveästi. Viime viikolla näin toisen unen, Sinä olit sairaalassa siis potilaana. Minä huolestuin aivan valtavasti. Oletko Sinä sairastellut? Oli pakko lähettää tää viesti. Sitäkö Sinä täällä ihmettelet. Sinun pitää huolehtia itsestä. Minä en kestäisi sitä, että Sinulle tapahtuisi jotain.
Minäkin rakastan Sinua.
Jatkuu...
tästä täytyy ottaa todella selko!! =D
Kun näen kasvosi silmissäni ja tunnen sellaisen tunteen, että Sinä seisot edessäni. Mitä muuta tästä voi ajatella, kuin että kaipaisit? Ensimmäisen kokemuksen Sinun läsnäolostasi sain... kun törmäsimme kerran kauppareissulla, ennen joulua se tapahtui, toissa vuonna. Olin varma, että Sinut näen. Kolahtiko?
Olen sairastunut. En sairaalassa saakka ole käynyt, mutta paljon olen tässä kokenut. :-(
Juu, minä ihmettelen todellakin täällä, että mitä tämä nyt on. Ja haluan saada selkoa tilanteesta, ei tästä meinaa tulla taas yhtään mitään!! Puhelen todellakin yksin... tai sitten en.
olen kirjoittanut täällä todellakin käytännössä yksin, eli olen tarinan aloittaja. Ihan vaan selvyyden vuoksi. Nyt en kaipaa enempää sekoitusta. Olen täällä kaikessa rauhassa, selvyys tulee aikanaan...
Mieleeni tupsahti jostain eräs kysymys. Se on alkanut vaivaamaan minua. Luin sellaisen täältä kerran ja nyt minua alkoi vaivaamaan, kysyitkö Sinä sen? Miksi se nyt häiritseekään näin?
Onko Sinulla siis minulle jotain asiaa? Jos on, kerro! Tahdon tietää! Minä en tyrmää Sinua, jos sitä pelkäät. -Ellet kysyjä ole Sinä, minun on alettava katselemaan ympärilleni vähän tarkemmin. ;-)
"This is the way my heart goes... "
Olen kärsinyt koko illan rytmihäiriöistä. Bongasin sen ekaa kertaa verenpainemittarillanikin, joka hälytti kuin jotain kamalampaakin olisi tapahtunut. Taisin saada jonkin paniikkikohtauksen ja nyt olen lojunut sohvalla, en meinaa saada puhuttua lainkaan. Eli olen todellakin sairastunut, tämä ei ole vain puhetta, kielikuvaa. Sukurasitteet.
Kysyit, löysinkö etsimäni. En! Tiedän erään ihmisen, joka on tunnustanut tunteensa minua kohtaan ja hän kävi täällä eilen. Tilanne oli vaikea, en oikein osaa kohdata häntä enää, koska en ole hänestä vähääkään kiinnostunut ja idioottina hetkenä sanoin jotain väärin. *kiroilee hiljaa* Tämä henkilö ei ole telepaattinen, koska en osannut aavistella mitään. Olenhan tuntenut hänet todella kauan. Eli hänkään ei ollut etsimäni.
Olen siis todella syvällä siinä, mitä minulle manasit. TODELLA syvällä! Ja silti kaikki on olevinaan paremmin kuin koskaan, mutta ei kuitenkaan ole. Ahdistun yhä enemmän ja enemmän, eikä se auta tätä "sairautta" pätkääkään.
Ymmärrät varmaan nyt jotain enemmän. Elämäni pitäisi olla tasaista, mutta sitä tästä elämästä ei saa tekemälläkään. Joudun kuitenkin miettimään elämääni niin, ettei arki ole kovin salamoivaa. Tasaisuus on kuolettavan tylsää, muttei minulla ole vaihtoehtoja.
Elämäni on remontissa. Sinä tiedät, millaista elämää tahtoisit elää ja pelkäänkin, että kaikki kaatuu tähän, tavalla tai toisella. ;-( Vain sinä tiedät totuuden, koska en sinua tunne. Enkä minä voi kuin hyväksyä, mitä tuleman pitää. Sinusta en tule koskaan kyllä selviytymään, yli pääsemään!
Elän vain, päivän kerrallaan, niin täysillä kuin taidan.
Olitko se sinä? Sopisi ainakin.
Ei elämä minun kanssani tylsää ole! ;-) No ei todellakaan. Mutta en voi "harrastaa" riitelyä ja minä arvaan, että sinä sitä toivoisit. Taiteilijasielu. Jota olen itsekin, mutta elämä on pakottanut tekemään toisenlaisia ratkaisuja. Siksi juuri tämän kysymyksen esitinkin. Arvasin, että juttu kaatuu tähän. Mutta en "ruikuta" perään, kerronpahan vain.
Olemme sittenkin niin erilaisia. Olen sen tavallaan tiennytkin ja tämä tieto on helpottava. Yllätyin ihan, että olen todella helpottunut, enkä murentunut tuhansiksi siruiksi. Voi olla, että suru iskee myöhemmin. (Ehkä totuus helpottaa, inhoan riitelyä, riitely johtaisi väistämättä siihen, että lähtisin perääni katsomatta, surua tuntematta)
Varmista minulle, että asiat on todella näin. Tahdon tietää, en heitellä noppaa. Tulen välittämään sinusta aina, omalla erikoisella tavallaan. Ja jollei sinua haittaa, voisimme olla ystäviä? Ettei meistä tule vihamiehiä. Sitä en toivoisi! Ja kun tuolla kadulla törmäämme (sitähän me jatkossakin teemme), niin voisimme ihan tervehtiäkin?
No, tämä kirjoittelu loppuu täällä tähän, mikäli tajusin oikein. Bittiavaruus hiljenee huudoistani. Jos joskus törmäämme sitten kuitenkin, niin tiedämme toisistamme vähän enemmän.
Kaikkea hyvää sinulle toivon! Pidä rakkauksistasi hyvä huoli! =)
*Sail away, it's time to leave...* (The Rasmus)
ei enää yhtään sanaa. Lopullinen piste. Älysin ja kuittaan. Tyhjää täynnä ja pimeää puolillaan! Hienoa huomata, että hän meni pois, niin teen nyt minäkin ja kuoppaan menneet, niin syvälle kuin taidan!! Totuus on helpottavaa, mutta olisi hauska tietää, kenen ajatuksia otan vastaan! ;-)