lakkiaislahja??

hei!
onko teillä hyviä ideoita lakkiaislahjaksi läheisille ystäville? Jotain ihanaa ja sellaista mitä voi muistella vielä 30 vuodenkin kuluttua :D Vaikea keksiä kun en halua lähteä astia ja pyyhe-linjalle vaan jotain ystävältä toiselle. Auttakaa jos keksitte!
11705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Osta hänelle kaunis koru, käytännöllinen astia, jos on muuttamassa omaan asuntoon ´juhlien jälkeen...
Kauniit kynttilät ja kynttilä somisteetkin ovat ihana lahja idea'

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päläpälä kirjoitti:

hei!
onko teillä hyviä ideoita lakkiaislahjaksi läheisille ystäville? Jotain ihanaa ja sellaista mitä voi muistella vielä 30 vuodenkin kuluttua :D Vaikea keksiä kun en halua lähteä astia ja pyyhe-linjalle vaan jotain ystävältä toiselle. Auttakaa jos keksitte!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu