vaihteleeko rintojen turvotus

Olen rv 8 4 ja rinnat olleet vaihtelevan kipeät, oikeastaan vaan kosketusarat sivuilta. Viikko sitten oli selvästi turvonneet, mut nyt aika normaalin oloset. Pitääkö taas pelätä pahinta vai voiko turvotuskin vaihdella?
2664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Älä ressa kyllä se on normaalia että arkuus on vaihtelevaa :) Samoin mahassa on vihlaisuja ja menkkamaisia kipuja yms..neki vaihtelee, kuhan vaan ei tuu liian kovana ja kovan verenvuodon kanssa ni kaikki on hyvin. Nyt vaan nautit odotus ajastasi täysin "rinnoin" :)

Äänestä

Minulla oli keskeytynyt keskenmeno viime syksynä ja ensimmäinen oire, jonka havaitsin oli se, että rinnat eivät enää turvottaneet. Nyt uusi raskaus ja viikkoja 6 ja ei paljon mitään oireita. Pelottaa, että taas on jotain pielessä. Mä aion kyllä mennä ultraan parin viikon päästä tarkistuttamaan tilanteen, kun ei hermo oikein tahdo kestää tätä epätietoisuutta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelokas odottaja kirjoitti:

Olen rv 8 4 ja rinnat olleet vaihtelevan kipeät, oikeastaan vaan kosketusarat sivuilta. Viikko sitten oli selvästi turvonneet, mut nyt aika normaalin oloset. Pitääkö taas pelätä pahinta vai voiko turvotuskin vaihdella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu