Näin ensiksi, vihaako Christina miehiä? Vai onko hän joku helvetin feministi? Tämä surkea Stripped levy on suurimmaksi osaksi pelkkää miehien haukkumista! Tässä kappaleista:
Can´t Hold Us Down
- Laulussa mussutetaan kuinka miehet ovat sitä tätä ja tota ja kuinka naiset on nyt niin ykkösiä ja vahvoja ja plää plää plää....
Walk Away
- Nyt ollaan taas niin jonkun miehen satuttamia ja jne. Eli taas hoilataan kun mies on syypää.
Fighter
- Jälleen kerran mies on jotakin pahaa tehnyt mutta loilotetaan kuinka ollaan nyt niin kovia naisia ja vahvoja taistelijoita siitä huolimatta. Eli mies on tässäkin laulussa kusipää.
- Impossible
Nyt mussutetaan siitä kuinka mies ei kerro tunteistaan jne jne....
- Underappreciated
Ja nyt on taas miehen syytä että suhdeessa ei mene hyvin ja Christina tuntee olevansa aliarvostettu, ja jätkä on niin tyhmä ja jäkä jäkä.
- Make Over
Noniin, ja mitähän taas? Aivan, jätkä on paska ja tehnyt taas pahaa ja taas vollotetaan ja valitetaan!
- I´m OK
Ja nyt on taas paha mies asialla ja tehnyt pahaa hänelle ja äidille, huoh....
Ja levyllä on sitten näitäkin musiikkeja mitkä ovat selvästi tarkoitettu naisille (esim The Voice Within) ja joissa hypetetään kuinka naiset on niin kovia ja jne.
Love Me 4 Me on melkeinpä ainut kappale jossa ei haukuta miestä ja taitaa olla jopa rakkautta eikä vain lihallista himoa.
Ei siinä mitään, itse rakastan naisia enkä ole mikään sovinistisika tai vastaava. Mutta tulee aika paska olo ton levyn kuuntelun jälkeen... Ollaanko miehet muka tosissaan tommosia?
Typerä Stripped......
3
463
Vastaukset
- ja ytimekkäästi
Kaikkia ei voi miellyttää! Sitä paitsi, I'm OK biisi on aivan mahtava, ja kunnioitan laulajaa, joka pystyy laulaa noin henkilökohtaisista asioista! Ehkä Christina laulaa juuri siksi noista asioista, koska häntä on oikeasti miehet satuttaneet monta kertaa! Esim. Hänen isänsä! Mutta niinkuin jo sanoin kaikkia ei voi miellyttää!
- Hippo
Mies olen minäkin. :)
Eipä nuo laulujen sanat meikäläistä kirpaise. Ja nythän Christina on naimisissa, joten ei hän mikään miesten vihaaja ole. Juuri tuollaisia balladien sanoitukset naisartisteilla yleensä ovat... - Jeeeeeeeeeea
Impossible ... Ei ole muuten xtina kirjoittanut noita sanoja :)
Ei musta kyllä muillakaan laulajilla ole kauheasti muita kuin jotain ''petit minua taa'' ''en voi luottaa sinuun'' juttuja -.- Mitä Eminem esim. laulaa naisista?? Lutkat ja Huorat jotkaa pilaa sen elämää siellä lentää.
Jos tulee paska olo kun kuuntelet levya miksi sitten kuuntelet?
Pakko oli laittaa xtinan fanien sivuille tommosta haukkumista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 225111
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r24563- 1021324
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361320Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121220- 931094
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17933viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168855En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61803- 37779