Jos jollain sattuu olemaan joutavana ehjä/toimiva taittolapapotkuri Volvon 50S-vetolaitteeseen (siis siihen bensavolvoon/Hondaan MB2/50S), niin voisin olla kiinnostunut ostamaan moisen - kohtuuhinnalla tietty :)
Soita numeroon 0400 465368
- Mika
Soita numeroon 0400 465368
- Mika
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eikö tosiaan kellään ole jäänyt moottorin vaihdon yhteydessä tuota kapistusta hyllylle notkumaan?
- Mika
S50 vetolaitteeseen eivät käy S110-120 vetolaitteen potkurit. Tuohon ei ainakaan V-P myy uuttakaan taittolapaista. Joku tietänee, mikä valmistaja on S50 taittolapaista tehnyt, jos on tehnyt? Itselle ei moista ole vastaan sattunut.
No näinhän se on, että 50S:ään on vain jostain mutkan kautta saanut taittolapaisia. Veneen entinen omistaja sanoi, että hänellä oli taittolapapotkuri, mutta se hävisi mystisesti laituriparkkeerauksen yhteydessä.
50S on murtosokallinen malli ja käsittääkseni isommat S:t ovat kartiollisia tms - kuten totesit, harvinaisempi tapaus.
Kuinka ollakaan, tänä aamuna löytyi pronssinen taittolapapotkuri kyseiseen vetolaitteeseen. Kiitos tarkkaavaiselle lukijalle!
- Mika
Itsellekkin olisi tarve taittolapapotkurille Volvon MB2/50S vetolaitteeseen. Liekö mistä löytyä?
Mb2/50s
Hei
Olisiko kellään ylimääräistä pakosarjan jäähdytyslaatikkoa myynnissä?
Tarkoitan alumiinilaatikkoa koneen takaosan alla, jossa pakokaasut ja jäähdytysvesi sekoittuu. Sitä, mistä lähtee pakoputki.