Koneella on PestPatrol 4.4.4.80-ohjelma.Panda on ns. "uusi tuttavuus". PestPatrollin päivitys ei onnistu,koska Panda ilmoittaa viruksesta nimeltä Eicar.Mod.
Eicarhan on feikki-virus,joten miten se nyt näin menee? Mitään ohitusvaihtoehtoa Panda ei näköjään ole. Pitäisikö PestPatrol poistaa?
Eicarhan on feikki-virus,joten miten se nyt näin menee? Mitään ohitusvaihtoehtoa Panda ei näköjään ole. Pitäisikö PestPatrol poistaa?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eli Temp-kansion tiedosto Help.cab on saastunut.
Kansion saa poistettua kun PestPatrol ei ole päällä". Poistosta ei ole paljon iloa,koska se luodaan heti heti Patrollin käynnistämisen jälkeen uudelleen. Taidan heivata Patrollin koneelta. SpywareBlaster ja Windows Defender ovat koneella,sekä Ewido & AdAware kera Spybotin. Kaikkea ei saa,niin se vaan menee!
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/escanmwav.htm
Ja Ewido kaveriksi niin näillä kahdella jo pitäisi pärjätä.
SpywareBlaster on tietysti oltava
Nämäkin löytyy.. AdAware professional sekä a-squared..joka löytää joskus jotain..
Virus/palomuuri ohjelma on Norton internet security 2005 Antispyware Edition