http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle_east/4894766.stm
ei sittenkään sotaa, ehkä....... toivottavasti ei.
ei sittenkään sotaa, ehkä....... toivottavasti ei.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
edellinen viestisi on siirretty yhteiskunta/eläintensuojelu palstalle, ja tämäkään ei oikeastaan kuulu uskonto aiheiselle palstalle, vaan oikeampi paikka olisi vaikkapa tuo maailman menoa palsta.
kuvittelin että liittyy islamiin kuitenkin.
...tuolta vähän taaempaa tätä palstaa monta keskustelua tuosta halal teurastuksesta, jos viitsit ja haluat, voit sieltä tuoda jotain uudestaan tänne keskusteltavaksi,mutta nuo eläinrääkkäys uutiset ja jutut on aina ennenkin lähetetty tuonne eläintensuojelu palstalle :)
( ja satuin nyt olemaan paikalla,mutta älä tulevaisuudessa ihan noin nopsaan sitä hernettä nenuun vetäise jos tulee jotain kysyttävää, sillä vastaukseni saattaa viipyä kun en ihan koko aikaa täällä hengaile kuitenkaan :) )
ydinaseista ? Taitaa kohta lentää tämä viesti jollekkin sotapalstalle....
ajattelin vain laittaa uutista kun tuonne BBC:lle eksyin. Auringonpilkut ?
Hyvän näköistä jos on nätti punapää pisamoineen ;)
Voiko musliminainen olla punapää ?
Tällä palstalla ei kohta enää ole muita kuin Pato Donaldon viestejä, perusta oma alapalsta hänelle, koska hän on niin ahkera kirjoittaja.
Minusta palstalla on viime päivinä ollut lähes pelkästään tyhjänpäiväisiä juttuja :(
olin liian nopea ja sangen kopea.
Uudestaan moista en tee, koska karttakeppisi sormilleni ropisee ;)
tästä oman tekstisi tieltä? MIKÄ siinä oli pielessä???
itse parempia? Miksi aina vain arvostelet muita?
tyhjänpäiväinen. ;) rakas viholliseni.
Ehkä se tästä vielä vilkastuu ja asiallistuu, älä vielä heitä kirvestä kaivoon :) Kevät väsymys vai mikä lie vaivaa uusien juttujen kirjoittajia, keksi sinä joku uusi aloitus?
Ei kai Iranin ydinohjelma ole mielestäsi tyhjänpäiväinen asia?
Tietysti olet enemmän kiinnostunut musliminaisten pukeutumisvinkeistä ;D
ei kuulu islam-palstalle, niin miksi täällä saa puhua huiveista? Eikö niistä pitäisi puhua Naisten muoti -palstalla?
Kun kerran saat määrätä kaikesta, niin voisitko luetella tuossa palstan päällä olevissa säännöissä sallitut puheenaiheet? Olisi varmasti lyhyempi lista kuin kielletyt aiheet.
Sanoin että LÄHES KAIKKI jutut ovat tyhjänpäiväisiä, ei KAIKKI jutut. Huomaa ero! Ydinohjelmat eivät ole tyhjänpäiväisiä missään maassa.
ilmassa...?! Saattaa olla ohimenevää. Laitan taas jonkun aloituksen, kun tulee jotain kiinnostavaa kysyttävää tms. mieleen ja on muuten "suotuisat olosuhteet" :)
siihen kunnon kermaa ja sokeria. Päälle kylmää punaviiniä. Kyllä se siitä ! ;)
Ja jos otat vaikka 5 lasillista sitä viiniä, niin johan saadaan tänne kunnon alustuksia ! LOL
pitkästä aikaa aloituksen laitoin, otsikolla "Pelastuksesta". Asiallinen ja vähän uskontodogmatiikkaa sivuava, todellakin juuri tälle islam-palstalle kuuluva aihe. Olisin odottanut nimenomaan muslimi-mielipiteitä, mutta eipä näy eikä kuulu. Ehkä sittenkin liian vaikea aihe. En usko, että on vielä kevätväsymyksestä kysymys...
tarkastamaan paikkoja. Kansainvälinen painostus, varmaan siis keppi ja porkkana, auttoivat.
Hienoa !
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle_east/4891730.stm
Britit panivat paremmaksi, hyvä kädenojennus:
UK Foreign Secretary Jack Straw has dismissed reports of a possible US nuclear strike against Iran as "completely nuts".
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle_east/4893126.stm
Onneksi Bushin toiminta osoittautui vain psykologiseksi sodaksi.......
""Tehran says media reports that the US may be preparing to use nuclear weapons against targets in Iran are part of a psychological warfare campaign.
A report in The New Yorker magazine said the US was increasing its planning for a possible air attack on Iranian nuclear facilities.
A senior Iranian presidential aide said the report was a joke and that any such attack was highly unlikely.
US President George W Bush dismissed the report as "wild speculation".
Iranian President Mahmoud Ahmadinejad on Monday maintained his country's strong stance on its nuclear programme, saying it would not back down "one iota" on demands that it freeze its uranium enrichment programme.
President Ahmadinejad also promised "very good nuclear news in the coming days", without giving more details.
That news could coincide with the visit on Wednesday of Mohamed ElBaradei, the head of the UN's nuclear watchdog, the International Atomic Energy Agency.""
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/middle_east/4896228.stm
Mutta tämä Iranin presidentti voisi ehkä opetella hiukkasen diplomatiaa. Lausunnot sitä luokkaa että huh huh !
Ei ihme että juutalaiset eivät pidä tästä miehestä, eivätkä saksalaisetkaan aivan kauheasti ainakaan.
Mutta sitä tikulla silmään joka vanhoja kaivelee. No, nytpä opin täällä palstalla jokunen päivä sitten,
että Irakilla ja Iranilla ei olekkaan niin kauheasti yhteistä. Tuli vaan mieleen.