Johan loppui naapurin kissan yölliset kuseskelureissut meidän portaalle. Laitoin sille illalla vadillisen maitoa syanidilla terästettynä. Huomenna alkaa naapurissa vilske, kun kattia ei löydy mistään.
R.I.P. = Rest In Pieces, tosiaankin, hehe.
R.I.P. = Rest In Pieces, tosiaankin, hehe.
Vastaukset 29
Vanhimmat
syyllistyä rikokseen. Toivottavasti jäät kiinni!
kissojen kimppuun maitokupilla käy?
Kuinka ihminen voi olla noin tyhmä?
Tuommoinen käytös on mielestäni todella ala-arvoista!
mistä tiedät nyt,että juuri tämä kissa käy juomassa laittamastasi maitokulhosta? jos väärä kissa kuoleekin tai vaikka jonkun koira???
eikö tuota ongelmaa voinut muuten ratkaista vaikka puhumalla? menit sitten kissan tappamaan ja pahimmassa tapauksessa väärän kissan..
mene hoitoon idiootti! ei tuollaiseen ole minkäänlaista oikeutta!
---
"mistä tiedät nyt,että juuri tämä kissa käy juomassa laittamastasi maitokulhosta?"
No ei se varmaankaan käy enää, laitoin nimittäin jämät oksasilppurista.
---
"jos väärä kissa kuoleekin tai vaikka jonkun koira???"
Portaalleni kusevat kissat ja koirat saavat luvan kadota.
---
"eikö tuota ongelmaa voinut muuten ratkaista vaikka puhumalla?"
Yritin, muttei se ymmärtänyt.
---
"menit sitten kissan tappamaan ja pahimmassa tapauksessa väärän kissan.."
En mennyt, vaan kisu tuli ihan itse ja vapaaehtoisesti portaalleni kuolemaan. Mitäs läksi.
---
"mene hoitoon idiootti!"
Ei taida hoito enää kattiin tepsiä...
---
"ei tuollaiseen ole minkäänlaista oikeutta!"
Olen samaa mieltä. Porras ei ole kissojen kusipaikka.
mutta oletko ikinä kuullut sellaisesta että on 'luonnonlaki?
se tulee ja kostaa sulle jotenkuten samoin mitä teit sille kissalla,ehkä joku myrkyttää sut 'vahingossa'tai sitten ihan luonollisesti saat esim ruokamyrkytyksen tai jotakin vastaavaa ,sitten muistat kyllä miten paha olo sillä raukalla kissalle tuli ennen kuin se kuoli.
Whta go's around that come's around.
tommosta se elämä vaan on,teet pahaa toiselle saat sen takaisin jossakin muodossa,ja jos teet hyvää toiselle saat sen takaisin myös.
siis ajattele vähän jooko? ajattele mitä sä olet aiheuttanut sille kissalle?
Toivottavasti pystyt katsoa viellä peiliin? joo nyt pystyt mutta sitten kun viisastut ja mietit asiaa,et enää pysty kun se kissa jää pyörii sun mielessä eli, mitä teit sille,tapoit sen murhasit sen otit sen elämän.
---
"mutta oletko ikinä kuullut sellaisesta että on 'luonnonlaki?"
Yksi luonnonlaki on, että ihmisten kynnykselle kuseksiminen lyhentää kissojen elinikää.
---
"se tulee ja kostaa sulle jotenkuten samoin mitä teit sille kissalla,ehkä joku myrkyttää sut 'vahingossa'tai sitten ihan luonollisesti saat esim ruokamyrkytyksen tai jotakin vastaavaa ,sitten muistat kyllä miten paha olo sillä raukalla kissalle tuli ennen kuin se kuoli.
"
Juu, toivottavasti antaa sitten mullekin syanidia, niin henki lähtee kertapuraisulla parissa sekunnissa.
---
"tommosta se elämä vaan on,teet pahaa toiselle saat sen takaisin jossakin muodossa,ja jos teet hyvää toiselle saat sen takaisin myös."
Niin, eipä olisi naapurin kissan kannattanut tehdä meillä pahaa. Voisi nytkin kehrätä tyytyväisenä emäntänsä sylissä.
---
"Toivottavasti pystyt katsoa viellä peiliin? joo nyt pystyt mutta sitten kun viisastut ja mietit asiaa,et enää pysty kun se kissa jää pyörii sun mielessä eli, mitä teit sille,tapoit sen murhasit sen otit sen elämän."
Näyttäisi kissa-asiat pyörivän ihan muiden kuin meikäläisen mielessä... Naapurustossa on nyt pikkulinnuillakin pesimärauha taattu, joten meillä päin on elämä mallillaan eli happy end !
syanidia?
Nämä (toivottavasti keksityt) kissantappo-avaukset ovat parhaita. Järkyttyneiden kissanomistajien murhanhinoisia kostouhkauksia on ilo lukea. TÄllaista hupia ei saa edes juorulehtien yleisönosastoilta!
palle rasvaan taas peräaukkos, jörge tulee taas varmaan vetään sua hanuriin tänäiltana?
kaikki vapaanajuoksevat inhottavat kissat sukupuuttoon?!
Järkyttyneiden kissanomistajien murhanhinoisia kostouhkauksia on ilo lukea. TÄllaista hupia ei saa edes juorulehtien yleisönosastoilta! "
mitä kiksejä sä saat tästä kun voit lukea järkyttyneitten kissa rakkaan ihmisten viestejä?
oot todella sairas sielu.
myrkyttänyt, niin tutustuisit myöskin 9 milliseen berettaan lähemmin. On niitä kavereita laitettu kylmäksi pienemmistäkin tempuista.
Vitun yökastelija.
Todennäköisesti olet finninaamainen rääpäle?
Kukaan aseen(luvallisen)omistaja ei leikilläänkään uhkaile sillä!!
Laita nimesi kaikkien nähtäväksi,jos uskallat?
siinä allekirjoitus: yökastelija.
loppuu kuseskelu ja mouruaminen
Otin toissa talvena naapurin kissan kiinni paksuilla hanskoilla ja heitin sen kymmenen metrin kaaressa pois pihamaalta.
Ei ole sen jälkeen tullut meidän reviirille... eli siis tunge ovesta sisään kutsumatta. Toisilla naapureilla se käy edelleen.
Kyllä nuo vaistonvaraiset otukset oppivat tavoille, kunhan niitä vähän opastaa oikeaan suuntaan.
Pihalla saa kyllä jolkottaa... pysyyhän muut mönkijät poissa.
Meillä on omakotitalon piha täynnä myyriä. Auttaisiko syanidi niihin? Menisi samalla kyllä naapureiden ylimääräiset kissatkin, vaikka nehän kuolevat nyt keväällä joka tapauksessa, kun syövät influenssaan kuolleita lintuja.
Mullakin oli kaksi kissaa joskus. Naapurin setä kertoi kuinka tällä kylällä kissoja katoaa oudosti.Kuuntelin hetken kertomuksia.Sitten ilmoitin kantani asiaan,että kun meidän kissat katoaa tiedän kyllä mitä teen.Eivät kadonneet. Kun kissat elivät 20v ja pääsivät kissojen taivaaseen alkoi kyseisen naapurin sedän perunamaa olla myyriä täynnä. Joten perunat joutuivat ostamaan kuulema kaupasta. Saimme usein kuula että olisi teillä vielä niitä kissoja.Näin tuli KISSAVIHAAJASTA KISSOJEN YSTÄVÄ.
mikä on kissojen taivas,voisitteko ystävällisesti kertoa tiedonhaluiselle "kissantappajalle"??
(saako siellä kissat kulkea vapaana,liata lasten hiekkalaatikot,tappaa pikkulinnut,kuseskella nurkissa.)
Ja mitähän ne ihmiset tekee? Paskoo ja kusee nurkkiin, oksentelee krapulassa ympäri taloja, haisee ja örisee...tällainen olet varmaan sinäkin. Mee hoitoon!
Sitte on toinen versio että laittaa rotanmyrkkyä kuppiin! Naapurit ihmettelee miksi meidän pikku kissa oksentaa verta ja paskaa ja laahustaa viimesillä voimilla ennenku kupsahtaa!! loppuu muuten se kuseminen siihen paikkaan!
sitä luokkaa eikö näitä lue kukaan joka tarastaisi tämmöisen törkeyden.Toivon polisien näkevän lukevan tämän viesti sarjan.
"tarastaisi"ei ole Suomenkieltä,tietääkseni?
Poliiseilla taitaa tärkeäpääkin tekemistä kuin kissantappajien jahtaaminen.
mulla.Sana pitäisi olla Tarkastaisi.Onko nyt hyvä. Ja sitten asiaan kissojen kohtelu näin kun täällä kirjoitellaan on mielestäniRIKOS. Ja sitten toiseksi jos et satu tietämään niin POLISIT OVAT ENSIMMÄISIÄ ELÄINSUOJELIA. Että voit tästä alkaa naamaas vääntää.
Kotieläimet on pidettävä kytkettyinä taajama-alueella. Kuseskelevat kulkukissat voi rauhassa tappaa.
Mulla samat suunnitelmat naapurin suhteen... Joko koira tai naapuri lähtee...
Helppoa kuin siman teko: kemiallinen kaava KCN.
Nyt on lähikaupan ilmoitustaululla katoamisilmoitus oikein nelivärikuvan kanssa. Palkkiokin maksetaan. Ehkä pitäisi antaa vinkki, mutta kun roskis on jo tyhjennetty...:(
Hehe, säälittävää.