Mikä on se jonakin kierrebambuna kaupoissa myytävä latvastaan kierteiseksi kasvatettu huonekasvi oikealta nimeltään.
Vaikuttaa joltain traakkipuulta tai jukkapalmulta.
Itse istutin sen multaan heti kun juuria oli kasvanut enemmän. Hyvin kasvaa mutta oikeaa nimeä sille siis kaipailen.
Vaikuttaa joltain traakkipuulta tai jukkapalmulta.
Itse istutin sen multaan heti kun juuria oli kasvanut enemmän. Hyvin kasvaa mutta oikeaa nimeä sille siis kaipailen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://en.wikipedia.org/wiki/Dracaena_sanderiana
http://www.gantschnigg.net/paludarium/landpflanzen/dracaena-sanderiana.jpg
http://davesgarden.com/pics/pdb_eloopj_2002-12-15_1039977415477.jpg
...
Edelliselle,älä välitä,yleensä täällä kysellään,mutta ei kiitetä tiedosta.
Inhottaa,kun on kirjoittanut pitkän litanian ja toinen ei noteeraa sitä mitenkään,silloin ei edes tiedä,onko tieto mennyt kysyjälle ;(
No ei täällä kyllä pitäisi kenellekään mennä herne nenään siitä, jos ei saa kiitosta antamastaan vastauksesta. Jos menee, niin voi voi. Toki halutessaan voi kiittää saadusta vastauksesta, mutta minun mielestäni on älytöntä odottaa ja edellyttää kiitoksia. Ne kaikki "kiitos vastauksesta" viestit lisäksi kuormittavat turhaan keskustelupalstaa.
"No ei täällä kyllä pitäisi kenellekään mennä herne nenään siitä, jos ei saa kiitosta antamastaan vastauksesta. "
Kenellä on mennyt herne nenään?
"Jos menee, niin voi voi."
Edelleen, kenellä on mennyt herne nenään?
"Toki halutessaan voi kiittää saadusta vastauksesta"
Se on kohteliasta.
"mutta minun mielestäni on älytöntä odottaa ja edellyttää kiitoksia."
Sinä et varmaan kiitä ikinä ketään avusta, itse kiitän aina. Siinä on se ero meidän välillämme.
"Ne kaikki "kiitos vastauksesta" viestit lisäksi kuormittavat turhaan keskustelupalstaa."
Tuo oli pahinta sontaa mitä olen kuullut.
hyviin opittuihin tapoihin.Se on kyllä aika törkeää jos pyytää jotain apua ja sitten kun sitä saa niin ei vaivauduta edes kiittämään.
Kuten jo aiemmin kirjoitin, toki kukin saa halutessaan kiittää saamastaan vastauksesta, mutta se menee naurettavuuksiin, että keskustelupalstalla odotetaan kiitoksia vastauksista. Ja jos kiitosta ei kuulu, kirjoitellaan näitä "eipä kestä" juttuja.
Se, että anonyymisti kysyy neuvoa ei tarkoita, että voidaan jättää olematta kohtelias.
Itse pyrin olemaan ihmisille ystävällinen, jos he näkevät vaivaa vastatakseen kysymykseeni.
Sinä olet sinä, sen me kaikki olemme jo huomanneet. Onneksi täällä on ystävälliäkin ihmisiä, jotka kiittävät neuvoista.