Queenin jäsenet...

Queen-Forever

No niin, elikkä kuka Queenin jäsenistä on suosikkinne, ja vähän perusteluja?:)

Oma suosikkini on aina niin ihana ja elinvoimainen Freddie. Hän on niin lähellä minua, ja vaikka hän kuoli AIDSiin, hän on ikuisesti elävä legenda. Monista ei ole siihen..

3

430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sammy who was low

      Ehkäpä Roger? Kai siksi että hän soitti Queenissa rumpuja ja samaa instrumenttia soitan minäkin, tosin en Queenissa mutta silti. Vaikka en mikään heavy-diggari olekaan niin monet hänen biisinsä ovat persoonallinen erottuvaisuus Queenin tuotannossa

    • My Fairy King

      Hän oli Rock-Jumala joka elää ikuisesti Ihmisten sydämissä. Hänestä jäi jälkeen hyvää musiikkia ja esiintyjänä hän oli kaikistä karismaattisin ja valovoimaisin. Myös huumorintaju ja itseironia vaikuttavat suosioon.

    • Hannie

      Arvostan joka jätkää kyllä, kokonaisuutta, joka on enemmän kuin neljän miehen summa. Teininä diggailin Rogeria, mutta nyttemmin lempparikseni on noussut Brian, koska hänen biisinsä ovat yksinkertaisesti nerokkaita. Nokkelia, mystisiä, kantaaottavia, samalla suunnattoman herkkiä. Saan niistä eniten irti. Asiaa ei toki pahenna omaleimainen kitarasoundi eikä se, että mies onnistuu ainakin vaikuttamaan suunnilleen maailman sympaattisimmalta ihmiseltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      92
      2007
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1480
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1269
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      71
      1107
    5. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      225
      1082
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1044
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      974
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      237
      928
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      906
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      881
    Aihe