MIKS TE KANNATATTE ALONSOA JOKA EI OLE EDES SUOMALAINEN JA MOITITTE KIMIÄ VAIKKA SE ON NOPEEMPI JA PAREMPI.
ALONSO SATTUU OLEMAAN VAAN NIIN HYVÄSSÄ TALLISSA NIIN TIETTY KUSKI KUN KUSKI VOI VOITTAA HYVÄSSÄ TALLISSA HYVIN.
JOS MUILLA EI OLISI EPÄONNEE(JOTA YHELLÄ SATTUU OLEE AINA)EI ALONSO PÄRJÄIS KOSKAAN.
ALONSO SATTUU OLEMAAN VAAN NIIN HYVÄSSÄ TALLISSA NIIN TIETTY KUSKI KUN KUSKI VOI VOITTAA HYVÄSSÄ TALLISSA HYVIN.
JOS MUILLA EI OLISI EPÄONNEE(JOTA YHELLÄ SATTUU OLEE AINA)EI ALONSO PÄRJÄIS KOSKAAN.
Vastaukset 13
Vanhimmat
.....................
Missä mielessä Kimi muka Alonsoa parempi ? Vertailtaessa esim. viime kautta ja tätä kautta Alonsolla enemmän voittoja, pisteitä ja hän on hallitseva maailmanmestari. Tämä suomalaismedian Kimi korostus pelkkää legendaa, jolla ei ole juuri perusteita. Eikä Kimikään voi koko ajan epäonnen piikkiin laittaa, jos voittoja ei tule. Semmoista ei usko kukaan ! Vain yksi voi olla lajissa ykkönen ja tällä hetkellä se ei ole Kimi, vaan Alonso. Etkä sinä pysty sitä tosiasiaa millään faktatiedolla kumoamaan.
Suomalaiset on just siittä tonttuja kun ne pitää suosikkinaan jotain sen takii että se on suomalainen. Ei hyvänen aika sen niin kuulu mennä... Sitä mä ainakin pidän suosikkinani kuka antaa itsestään parhaan kuvan julkisuuteen ja joka on fiksuimman olonen ja Kimi ei sitä ainakaan ole.
Norjalla on suomalainen valmentaja,miksi Norjalaiset vihaavat suomalaishypääjiä( tuomari pisteissä)Meillä on Suomalainen formulakuski miksi emmme ole ylpeitä ja kannustavia vaan kaikki muut on parempia kaikessa,ensi kaudella näemme onko auto ,talli, kuski,tai arvostelijat oikeassa. Kimi on hyvä JÄTKÄ ,pane paremaksi.
Kaikki Suomalaiset vihaa kimi raikkosta kun se on A1, juoppo, B2 huono kuski joka rikkoo aina autonsa, C3 "Tyhmä" kuin isinsä, C4 äitinsä lapsi.
jeesustelia, olen tymä kun noteeraan meca höyhenaivon paska puheita , mutta toisaalta sinä suomen ainoa toivo voit ihan vapaasti vetää k
Eli niin kuin kunnon suomalaisen miehen pitääkin olla! Kaljaa kurkusta alas vain!
Yhdistelmä Alonso-Renault on parempi kuin Räikkönen-McLaren. Mikään ei todista kumpaankaan suuntaan, kumpi itse kuljettajista on parempi. kalustourheilua F1.
Kimi Räikkönen ainoa formulakuski joka vetää kaljaa. No ompahan ainoa formulakuski joka ryyppää Ja muut ei sitten ollenkkaan VAI? Tietääkö kukaan monenko promillen kännissä Kimi on kilpailunsa ajannut, VAPAA aika ei kuulu sulle eikä mulle jokainen taaplaa tyylillään. Kuoleman kanssa kilpaa ajaminen vaatii ROHKEUTTA JA SITÄHÄN TÄSSÄ URHEILULAJISSA TARVITAAN. No mennäänkö kaljalle????????? ps. suukkoja sinulle.
sanoa jotain?Eipä taida!
Emmä ainakaa vihaa räikköstä. Sä taidat olla ainoa joka vihaa sitä.
en mä niin paha ole mä feikkaan vaan,en pidä kaljasta suukoista kyllä ,ja mulla hiat on jo loppuneet ei ole mitä poltais,voi jos tietäisitte kuinka hauskaa on tämä virtuaali seikkailu, silti Kimi on hyvä jätkä!!!!!!!!!!!!!!!
alkavaa viikkoa sulle, toivoopi halinalle!