Atlantic hotelli Budapestissä

Toivoopi parasta, odottaa ...

Hei!

Varasin kesäkuulle huoneen hotelli Atlanticiin. Onko kokemuksia?

6

841

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pääsiäismatkaaja

      Moi!
      Olen menossa pääsiäiseksi Atlantic:n, kirjoittelen pääsiäisen jälkeen minkälainen hotelli.

      • Toivoopi parasta, odottaa...

        Hei!

        Mielenkiinnolla odottelen kommentteja. Kiitoksia jo etukäteen.


    • Pettynyt

      Tultiin eilen Suomeen Unkarista..Oltiin 4 yötä hotelli Atlanticissa. Rehellisesti sanottuna en voi suositella kenellekkään kyseistä hotellia. Hotelli suosittu nuorten bilepaikka ja tämä kuului joka yö. Seinät ja ovet mitättömän ohuita, eikä muutenkaan hotellissa minkäänlaista äänieristystä. Hotellin siivous ei myöskään toiminut. Meidän huonetta ei siivottu kertaakaan, muutenkin huoneiden taso esim.hygienia oli kehno. Hotellin sijanti ei myöskään ollut mikään erikoinen, mutta kannattaa ostaa budabest-kortti, jolla pääsee liikkumaan ihan mukavasti. Hotellista jäi myös huijaus mielessä huono fiilis. Kannattaa pitäytyä siinä sopimuksessa minkä on tehnyt huoneiden suhteen. Meille tarjottiin huonetta jossa oli extrana poreamme. Sovittiin lisähinnaksi 80 euroa ja kun olimme lähdössä pois hinta nousikin 140 euroon. No tässä asiassa pidimme puolemme ja hotellin oli pakko pysyä sanojensa takana.
      Muuten Budapest on loistava kaupunki ja kannattaa luottaa matkaoppaiden ravintola suosituksiin, nähtävyyksiä on paljon ja kylpylä tarjonta myös erinomainen.

      • lähdössä...

        Olemme juuri lähdössä parin päivän kuluttua Budapestiin. Mitä kylpylää voisit suositella ja onko hygienia niissä riittävä meille suomalaisille.

        Mistä ostitte em mainitun buda kortin ja tarkoitatko sillä sitä korttia jolla voi matkustaa esim 3 päivän ajan julkisilla kulkuvälineillä.

        Millainen oli mielestäsi hintataso ravintoloissa?


      • XXx
        lähdössä... kirjoitti:

        Olemme juuri lähdössä parin päivän kuluttua Budapestiin. Mitä kylpylää voisit suositella ja onko hygienia niissä riittävä meille suomalaisille.

        Mistä ostitte em mainitun buda kortin ja tarkoitatko sillä sitä korttia jolla voi matkustaa esim 3 päivän ajan julkisilla kulkuvälineillä.

        Millainen oli mielestäsi hintataso ravintoloissa?

        Me vietimme yhden aamupäivän kaupunginpuiston laidalla sijaitsevalla Szechenyi-kylpylässä. ( yksi euroopan suurimmista kylpylöistä )Voin suositella, varsinkin ulkoaltaat olivat mahtavat ja kuumanlähteen vedessä lilluminen rentoutti koko kehon. Hygienia oli suht ok, tietysti se on vähän mielipide asia miten hienoissa kylpylöissä on tottunut käymään. Allasläpykkäät kannattaa olla. Gellertin- kylpylää on myös kehuttu, itse emme siellä kerenneet käymään.

        Ostimme Budapest- kortin hotellin respasta, mutta niitä saa useasta paikasta mm. lentokentältä.

        Hintataso ravintoloissa vaihteli. Kuitenkin pääasiallisesti ulkona syöminen on halvempaa Unkarissa kuin Suomessa. Juomat yleensä toivat laskuun lisähintaa. Meillä meni n. 20-30 euroa per ruokailu, emme kyllä pihistelleet. Jälkiruoka annokset olivat isoja ja herkullisia.


    • viikonloppumatkailija

      Oheisesta osoitteesta voi lukea lisää arvosteluja hotellista: www.budapesthotelstart.com/budapest-hotels/hotel-atlantic-budapest/hotel-ratings.en.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      266
      6640
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      217
      6192
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      38
      5640
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      151
      4968
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      29
      3774
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      191
      3709
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      131
      3445
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      33
      3133
    9. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      4
      3113
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      330
      2775
    Aihe