Oli virhe tulla lukeen näitä mielipiteitä, varsinkin levyn julkaisu päivänä.. Mitähän porukkaa täällä oikein liikkuu.. Tuntuu, että tää on joku vihataan kaikki Poets of the Fallia. Miks?
Markon lauluääni ja englannin osaaminen on lähes täydellistä, Marko on karismaattinen (älä väitä muuta, jos et oo nähnyt bändiä livenä)(oikeesti nähnyt!)), Olli on yli hyvä kitarista, eikä muissakaan ole hirveästi valittamista.. ;)
Aika hassua, että kymmenet keikat myydään loppuun, jos bändi todella on niin huono ja ruma?! Ja aika hassua, että levy on roikkunut listalla vuoden, jos musiikki on jo kerran tehtyä. Ja aika hassua, että paskan bändin levy nousee ensi viikolla suomen virallisen listan ykköseksi (vinkki se ei ole Janen levy).. ;)
Nyt levyä ostamaan! CoR!
Poets ja suomi24
7
889
Vastaukset
- Desire
ainiin unohdin ne emmat.. Nehän jaetaan kans huonoille bändeille.. jepjep.. mielipide asioista ei sais kiistellä, mutta kun jotain josta todella pitää haukutaan perusteitta, niin se pistää puolustamaan. :)
- marrija
Kiitos!! näitä sanoja olen kaivannut niiiiiiiin helvetin kauan! *kumartaa*
- fall4u
http://www.poetsofthefall.com/forum/viewtopic.php?t=709&highlight=male female
Bändin virallisella foorumilla pojat on aikas aktiivisia, että ei kaikki fanit oo vaan naisia, vaikka Marko ihana onkin.. ;)
Antti Tuiskun faneista taidetaan erottua sillä, että keski-ikä on ehkä 10 vuotta vanhempi.. että 20-30 vuotiaita teinityttöjä sitä ollaan ja mikäs sen parempaa.. :)- "poika"
No, mun mielestä taas Poets Of The Fall on selkeästi Suomen paras bändi
On ollut siitä lähtien kun sitä viime syksynä sattumalta kuulin (en edes ollut kuullut Liftiä sitä ennen). En kyllä ole käynyt edes bändin kotisivuilla, mulle riittää musiikin kuuntelu.
Todella taitava laulaja ja osaa ääntää englantiakin todella tyylikkäästi, toisin kuin suurin osa suomalaisbändien laulajista. Lisäksi bändin kitaristi on loistava.
Niin ja olen siis "poika". Tai miten sen nyt ottaa ... ikää on 41v ;-) - "tyttö"
"poika" kirjoitti:
No, mun mielestä taas Poets Of The Fall on selkeästi Suomen paras bändi
On ollut siitä lähtien kun sitä viime syksynä sattumalta kuulin (en edes ollut kuullut Liftiä sitä ennen). En kyllä ole käynyt edes bändin kotisivuilla, mulle riittää musiikin kuuntelu.
Todella taitava laulaja ja osaa ääntää englantiakin todella tyylikkäästi, toisin kuin suurin osa suomalaisbändien laulajista. Lisäksi bändin kitaristi on loistava.
Niin ja olen siis "poika". Tai miten sen nyt ottaa ... ikää on 41v ;-)Pointti tais olla se, että mitä noita aikasempia keskusteluja lukee niin näyttää siltä, että täällä Poets fanit yleistetään teini tytöiks/naisiks.. Niin ei kuitenkaan taida olla.. :)
- "poika"
"tyttö" kirjoitti:
Pointti tais olla se, että mitä noita aikasempia keskusteluja lukee niin näyttää siltä, että täällä Poets fanit yleistetään teini tytöiks/naisiks.. Niin ei kuitenkaan taida olla.. :)
Joo, kyllä mä luin ne. Kommentoin vaan tota "Pojat ei tykkää Poetseista" otsikkoa....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 814452
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans1164132BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1693151Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa582557Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main212466Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?672417- 1612380
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome562239Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik422117- 522032