Suositelkaa hyvää hotellia Alanyasta tai Marmariksesta! Kriteerit: hyvät allasalueet ja keskustassa! kaipaamme bilelomalla, ei mitään perheidylliä:)
TUHANNET KIITOKSET!
TUHANNET KIITOKSET!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Metropol ja Anatolia Marmariksessa. Vaikkakaan allasalue ei ole hyvä, mutta ihan mukiin menevä. Ja bilekavereita löydät enemmän kuin tarpeeksi. Ja näissä hotelleissa on aina hauskaa, kun ei ole absolutisti. Rannalle lyhyt matka ja hotellit ihan keskellä kaikkee hulinaa. Ja ennenkaikkea henkilökunta on tosi ihanaa, silmänruokaa!
Niinpä,Metropolissa on ainakin tosi surkea allasalue!!!
Mikä tahansa tasokkaampi hotelli Deturilla tai Aurinkomatkoilla, mikä sijaitsee rannalla on ok, niissä saat kansainvälistä asiallista palvelua. Lue tarkkaan esitetiedot, niistä saat aika hyvän kuvan. Halici-hotelli on myös ihan asiallinen. Jos tykkäät olla suomi-fiiliksissä koko ajan ja kuunnella suomimusaa ja juoda suomialkoa suomikaraoken soidessa, niin silloin nuo aikaisemmin mainitut paikat.
Puhun siis nyt Marmariksesta.
Aivan Alanyan satamassa sijaitseva hotelli Park Alanya on hyvä biletysmielessä. Baareihin ja diskoihin parin minuutin kävelymatka. Hotellin uima-allas on ihan ok, on aina meille riittänyt, auringonottotarkoituksessa! Muutenkin hotelli on hyvä perushotelli, ei mitään luksusta. Hyvät perushuoneet ja hintaan kuuluu aamupala. Huoneissa ilmastointi, lisämaksusta.
vastauksistanne! :)
marmaris Detur; Maxwell Hol., Blue paradise, Mango
...ovat ok.
Hinta-laatusehde paikallaan , sijainti hyvä, eikä suomihelvetti-tunnelmaa örkkeineen... Hyvää matkaa!!!!
paikkaan olet aikeissa matkustaa,saman aikaisesti.Näyttää kyselyjäsi löytyvän,lähes maan kuin maan kohdalta.