IKHn traktorivaraosat ???

Minkähän laatuisia ne ovat verrattuna alkuperäisiin.Hinta/laatusuhde.
Kokemuksia kaivataan.
62764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuulostaa ihmeelliseltä, mutta kannattaa AINA kysä myös aitoa varaosaa. Se voi yllättäen olla halvempi kuin tarvike osa.
Mitä tärkeämpi / vaikeammin vaihdettava jokin osa on, sitä suuremmalla syyllä käyttäisin alkuperäistä osaa. Jos alkuperäinen on kerran hajonnut tuskin tarvikeosa siinä kestää yhtään paremmin. Laakereissa ei pidä mennä halpaan. Suodattimet vain alkuperäisiä. On usein nähty esim TM:n testeissä mitä paskaa "korvaavat suodattimet" on. Esim. ilmansuodattimet oli ihan seuloja.
Halpa ei voi olla hyvää.
En IKH:sta siis tiedä, mutta voihan sieltä rengassokkia valaisimien polttimoita ostaa?

Äänestä

Kaasujouset on niin huonoja ettei vuotta kestä.

Äänestä
  • auton takaluukuissa käytettyjä jos sopii on huomattavasti halvemmat 1/4 alkuperäisistä :)

    Äänestä

Normaalia kulutustavaraa voi kyllä ostaa sieltäkin. Laakeri, stefat, laturi, startit on monesti ihan merkki tavaraa. Jotkut esim. vaijeri saattavat olla paljonkin halvempia kuin alkuperäiset. Mutta niin kuin tuossa aiemin sanottiin, alkuperäisenkin osan hintaa kannattaa kysyä. Joihinkin merkkeihin, vanhempiin malleihin,merkkiliikkeetkin myyvät samoja osia kuin IKH.

Äänestä

Kyllä IKH myy ihan ehtaa tavaraa.
On tullu ostettua vuosien varrella vähän kaikkea, eikä ole vielä pettyä tarvinnu.
Niin, se IKH on vieläpä niin suuri maahantuoja, että se välittää niitä varaosia merkkiliikkeillekin. Merkkiliikkeissä se sama osa on hiukan kalliimpi!
Voi huoletta luottaa niiden tuotteisiin.

Äänestä

Valluun ostin hydrauliikka suotattimen kaks kertaa ensimmäisen ja viimesen kun ei ollu etes
tiivistettä paketissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cccp kirjoitti:

Minkähän laatuisia ne ovat verrattuna alkuperäisiin.Hinta/laatusuhde.
Kokemuksia kaivataan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu