G. rosea, ruokinta.

Kuinka usein G. roseaa täytyy ruokkia, ja kuinka paljon?
2464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Silloin kun sille ruoka kelpaa=)
Ei siis varmastikkaan kovin usein.
Yrittää voit joka viikko kerran,mutta jos ei syö niin ota ruoka terrasta pois.Stressaa eläintä jos se jää sinne.

Kerran viikossa sirkka tai mato on ihan hyvä ruokintatahti aikuiselle.
Poikasia saa ruokkia useammin.

Äänestä
  • ..ja se onkin sitten hauskaa puuhaa se syömättömän sirkan metsästäminen terrasta. Vikkeliä pirulaisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auy kirjoitti:

Kuinka usein G. roseaa täytyy ruokkia, ja kuinka paljon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu