Win 3.1 ja laajakaista

Eli hankin tollasen vanhan kottaraispöntön, että voi pelata vanhoja legendaarisia pelejä. Nyt kuitenkin kiinnostaisi kokeilla, että pääsiskö nettiin. Siinä on joskus ollu modeemiyhteys, ja selaimena on Mosaic. Internet Explorer 5.0 Löytyis, että sen vois siihen laittaa jos toimii.
6409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

älä edes kokeile!

Äänestä

mutta aika vaikeeta vissiin löytää esim tcp/ip rotokolla Winukka 3.1:lle.

Onhan joku jurpo laittanut commuroju kuusnepankin nettiin.

Äänestä

  • Kyllähän nettiin pääsee. Sillä koneella on vielä pari vuotta sitten päässyt nettiin tavallisella modeemiyhteydellä, mutta entä laajakaista, joka on jo hankittuna tätä uudempaa konetta varten?

    Äänestä

  • Pacmanin pelaaja kirjoitti:

    Kyllähän nettiin pääsee. Sillä koneella on vielä pari vuotta sitten päässyt nettiin tavallisella modeemiyhteydellä, mutta entä laajakaista, joka on jo hankittuna tätä uudempaa konetta varten?

    Joudut hommaamaan verkkokortin, eikä sitä laajakaistaa voi jakaa millään jajorasialla ainakaan.

    Äänestä

  • jakaminen kirjoitti:

    Joudut hommaamaan verkkokortin, eikä sitä laajakaistaa voi jakaa millään jajorasialla ainakaan.

    Mulla on Telewellin ulkoinen modeemi & palomuuri & reititin, joten siinä ei oo mitään ongelmaa. Vanhoja verkkokorteja saa vaikka hyötyjätekeskukselta jos tarvii. muuten vaan kiinnostaa, että toimisiko laajakaistayhteys tuolla koneella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pacmanin pelaaja kirjoitti:

Eli hankin tollasen vanhan kottaraispöntön, että voi pelata vanhoja legendaarisia pelejä. Nyt kuitenkin kiinnostaisi kokeilla, että pääsiskö nettiin. Siinä on joskus ollu modeemiyhteys, ja selaimena on Mosaic. Internet Explorer 5.0 Löytyis, että sen vois siihen laittaa jos toimii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu