Osa meistä neuvoo mielellään tietokoneisiin liittyvissä ongelmissa, mutta kiitos olisi aina paikallaan. Jos lähtisitte tälläkin palstalla olevia juttuja kyselemään esim. soittelemalla lähimpään atk-firmaan, saisitte joko luurin korvaan tai sitten satasen laskun perässä. Osa aloittelijoista ei välttämättä ymmärrä, että täältäkin voi joskus saada neuvoja, jotka palauttavat koneen käyttökelpoisuuden ja jotka oikeasti maksaisivat satoja euroja.
En haasta riitaa, pyydän vaan vähän käytöstapoja. Kiitos.
En haasta riitaa, pyydän vaan vähän käytöstapoja. Kiitos.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Joo, kiittäminen on hyvä juttu, lisäksi muut palstan lukijat tietää onko neuvo auttanut.
Tosin itse (ennen kun löysin tän palstan)soittelin aina HP:n tukeen tai mikkikselle ja aina sain neuvoja vaikkei mulle mitään tukea kuulunutkaan.Ja kysymykset oli jälkeenpäin ajateltuna tosi "tyhmiä" kun aloin räpeltää konetta 3 vuotta sitten. Mutta tämä palsta on auttanut mua tosi paljon ja siitä KIITOS.
Palaute on paljon tärkeämpää. Eli kaikille olisi hyödyllistä tietää mikä temppu auttoi jos nyt sitten koneensa kuntoon sai.
samaa mieltä !
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000301&posting=22000000015510475
Vaikka lopputulos ei ihan toivottu ollutkaan.
Osa tosiaan neuvoo ja haluaa auttaa, mutta miten saataisiin kuriin ja herran nuhteeseen se porukka jotka vain v...uilee tyyliin "etkö sä tollo osaa" tai sitten takerrutaan johonkin naurettavan vähäiseen kirjoitusvirheeseen josta ei edes tule väärinkäsityksen madhollisuutta.
Voisitko suomentaa tuon oudon vieraskielisen sanan "madhollisuutta"?
peruskeoulua ja olet täällä aina opettammasssa.
Jätin ihan tahallani tuon sanan syötiksi näille äidinkielenopettajille.
Tuossakaan ei varmaan väärinkäsitystä syntynyt.
tiedät että sieltä tulee aina sontaa. Ei se varmaan tyhmä oo, mutta ei se myöskään ole viisas. Hoitoa se kaipaa, ei tottele lääkäriä vaan jättää lääkkeet ottamatta.
tietoteknikan saralla älykäs ja osaava, mutta loukkaavaa käytöstä voisi parantaa.
Joskus jopa hauska.
t. Suivaantunut palstan entinen vastailija
eli se kuinka kävi. No siinä samalla voi tietysti kiittää. Kiitosta ei koskaan tule liikaa. Moni suomalainen on siinä vähän nuuka.
...