Joko himottaisi käydä ikkunan pesuun? Aurinko paistaa parhaillaan tähän makkarin ikkunaan enkä meinaa nähdä ulos, niin likaiset on lasit.
Muutenkin tuo kevätsiivous pitäisi tehdä parin viikon sisällä, mutta onneksi on viikon loma edessä, eiköhän sitä ehdi siihenkin hommaan.
Muutenkin tuo kevätsiivous pitäisi tehdä parin viikon sisällä, mutta onneksi on viikon loma edessä, eiköhän sitä ehdi siihenkin hommaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei sitten yhtään....:) Onneksi tulee tuo muutto hyvään aikaan, niin tulee tehtyä perusteellinen kevätsiivous siinä samalla....
kerään voimia, lauantaina tuhlaan voimat, kaikki yritän päivän aikana pestä! Iso urakka, mutta en kestä enää likaisia ikkunoita!
Säleverhot on hyvä ratkaisu, turhat ikkunapuunamiset jää, turhat pölynhinkkaamisetkin kun suoran auringonvalonmäärää voi säätää.
...pahimmat pölyt ulkoa ja sisältä, sitten keväämmällä pitää pestä ne perusteellisesti ja vaihtaa kesäverhot.
Meikäläinen oppi lapsena sen, että kesää kunnioitetaan pesemällä kaikki tilat. Jotenkin siitä tavasta en ole halunnut päästä eroon. Mielikin on parempi kun on puhdasta.