Vihaan sua ja sitä että sä et vastaa. Tiedät minkä tuskan aiheutat sillä ettet kommunikoi. Sä olet itsekäs. Niin se on pakko ajatella. Ennen ajattelin että ehkä et osaa kommunoikoida, mutta jokaisella on valta muuttaa itseään. Siksi olen tullut siihen tulokseen että olen sulle ilmaa. Ja niin kun muka välitit minusta. Paskan marjat! Välität vain sinusta eikä minun voinnilla ole merkitystä. Annan olla. Turhaan itseäni enää satutan. Hyvästi.
hyvästi
vaikeneminen satuttaa
102198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
viesti, kerrankin täyttä asiaa.
sen mitä minkäkin tunnen sisälläni..itse en olisi noin hyvin osannut sanoiksi pukea.kiitos!
minulle, ettei sua kiinnosta. Tajusin ja lopetin piirittämisesi.
ajattelet ettei mua kiinnosta. Sä et mua koskaan edes piirittänyt, tää on sulle varmaan vaan hauskaa leikkiä. Mikset sä voi oikeesti ottaa vaan puhelinta käteen ja soittaa mulle? Mä voisin kertoa sulle paljonkin, mutta en mitään enää täällä. Luulis että sinä ainakin ymmärrät sen. Mutta haluutko sä oikeesti kuulla ja kiinnostaako sua oikeesti? Haluat vain satuttaa mua.
tää on sulle taas sitä leikkiä vaan, huvia huoletonta..
Sinä et vastannut.
vääntää. En leiki ihmisten tunteilla, en itseni enkä muiden. Mikset ikinä usko sitä? EPÄLUULOILLASI EI OLE MITÄÄN RAJAA NÄKÖJÄÄN.
tulkitsen vaan sitä, miten olet käyttäytynyt minua kohtaan ja miten pahasti loukkasit tunteitani.
Osoita "epäluuloni" vääriksi. Ota vaikka yhteyttä.
tunteitasi?
ja tietää sen kyllä itsekin.
Viha ei ole rakkauden vastakohta, vaan välinpitämättömyys..