Hurrican cabin

Onko tietoa mistä löytyis kyseinen vene sisämoottorilla? kunnosta riippuen onko jotain 4500-5000€ oikea hinta veneelle. Tuos viimme vuoden puolella oli pari myynnis mut menneet ovat.
Eikös kyseiset veneet ole melko tukeva rakenteisia kokoon nähden, kaverilla oli muutama vuosi sitten semmonen paatti, ja minun mielestä ihan mukava viikonloppu retkeilyyn vaik ei tullu kun kerran oltua kyytissä. Laittakaa kommenttia, jos TIEDÄTTE kyseisestä veneestä tai meinaatte omanne MYIDÄ!!! Etsin ainoastaan sisäperämoottori mallia!
51208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

netti veneessä oli yksi myynnissä?katso sieltä.kaverilla oli samanlainen vene hyvä tiloiltaan jos semmoisen meinaat hankkia kato että on sillä isommalla vp koneella ja 280 perällä.se 100/120 siinä ei ole ns.moottori talloja eli kone on perälaudassa kiinni roikkuu siis ilmassa ja teki ainkain siinä kovan resonoinnin runkoon ajossa ei cabinissa voinut olla metelin takia

Äänestä

ja sitten ne alkaa olla aika vanhoja. Koneen suhteen iso riski.

Äänestä

Itse etsiskelin pari vuotta sitten kyseistä venettä, ja totesin jot niitä ei kovin montaa hyväkuntoista ole. Muutamaa joita kävin katsomassa oli töhritty paksulla maalilla kansi ja pohja. Hyvä vene kun hyvän ja ei pahasti räpelletyn löytää!! Suosittelen!!

Äänestä

Itselläni ollut nyt viisi kesää HC,tosin ulkolaita versiona.Tyytyväinen olen ollut.Grillaus-,telttayöpymis- ja kalastusreissuja ystävien ja perheen kanssa.Maksoin aikanaan 3000 euroa.Tukeva pieni vene.Avotila voisi olla hieman suurenpi.Olen ``tuunaillut´´vuosien varrella mieleisekseni (tänäkin keväänä taas jotain uutta).Jos jostain hyvän löydät niin osta pois.

Äänestä
  • Tiedän yhden ulkolaitaversio Hurrican Cabinin joka olisi kaupan. Todella huippuyksilö targalla, valmistettu vuonna 91 turussa, 70 Betol perässä. Ajettu vain n. 100 h koko paketilla. Ollut samassa perheessä uudesta saakka.

    Noitahan tehtiin turun seudulla 90 luvun taitteessa pikku satsi turun ammattioppilaitoksella, liekkö jokin veneerakennuslinja siellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venekuume kirjoitti:

Onko tietoa mistä löytyis kyseinen vene sisämoottorilla? kunnosta riippuen onko jotain 4500-5000€ oikea hinta veneelle. Tuos viimme vuoden puolella oli pari myynnis mut menneet ovat.
Eikös kyseiset veneet ole melko tukeva rakenteisia kokoon nähden, kaverilla oli muutama vuosi sitten semmonen paatti, ja minun mielestä ihan mukava viikonloppu retkeilyyn vaik ei tullu kun kerran oltua kyytissä. Laittakaa kommenttia, jos TIEDÄTTE kyseisestä veneestä tai meinaatte omanne MYIDÄ!!! Etsin ainoastaan sisäperämoottori mallia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu