Onko tietoa mistä löytyis kyseinen vene sisämoottorilla? kunnosta riippuen onko jotain 4500-5000€ oikea hinta veneelle. Tuos viimme vuoden puolella oli pari myynnis mut menneet ovat.
Eikös kyseiset veneet ole melko tukeva rakenteisia kokoon nähden, kaverilla oli muutama vuosi sitten semmonen paatti, ja minun mielestä ihan mukava viikonloppu retkeilyyn vaik ei tullu kun kerran oltua kyytissä. Laittakaa kommenttia, jos TIEDÄTTE kyseisestä veneestä tai meinaatte omanne MYIDÄ!!! Etsin ainoastaan sisäperämoottori mallia!
Hurrican cabin
5
1081
Vastaukset
- remulu
netti veneessä oli yksi myynnissä?katso sieltä.kaverilla oli samanlainen vene hyvä tiloiltaan jos semmoisen meinaat hankkia kato että on sillä isommalla vp koneella ja 280 perällä.se 100/120 siinä ei ole ns.moottori talloja eli kone on perälaudassa kiinni roikkuu siis ilmassa ja teki ainkain siinä kovan resonoinnin runkoon ajossa ei cabinissa voinut olla metelin takia
- Hurricaani
ja sitten ne alkaa olla aika vanhoja. Koneen suhteen iso riski.
- löytää
Itse etsiskelin pari vuotta sitten kyseistä venettä, ja totesin jot niitä ei kovin montaa hyväkuntoista ole. Muutamaa joita kävin katsomassa oli töhritty paksulla maalilla kansi ja pohja. Hyvä vene kun hyvän ja ei pahasti räpelletyn löytää!! Suosittelen!!
- Tsuguway
Itselläni ollut nyt viisi kesää HC,tosin ulkolaita versiona.Tyytyväinen olen ollut.Grillaus-,telttayöpymis- ja kalastusreissuja ystävien ja perheen kanssa.Maksoin aikanaan 3000 euroa.Tukeva pieni vene.Avotila voisi olla hieman suurenpi.Olen ``tuunaillut´´vuosien varrella mieleisekseni (tänäkin keväänä taas jotain uutta).Jos jostain hyvän löydät niin osta pois.
- kiinnostuneille
Tiedän yhden ulkolaitaversio Hurrican Cabinin joka olisi kaupan. Todella huippuyksilö targalla, valmistettu vuonna 91 turussa, 70 Betol perässä. Ajettu vain n. 100 h koko paketilla. Ollut samassa perheessä uudesta saakka.
Noitahan tehtiin turun seudulla 90 luvun taitteessa pikku satsi turun ammattioppilaitoksella, liekkö jokin veneerakennuslinja siellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh453184Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222688- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861487- 391330
- 821199