voiko kalat

unohtaa ja antaa anteeksi..oma käytökseni huonoa ja riidan päätteeksi lopetin suhteen? kaduttaa,mutta tuntuu vaikealta ruveta purkamaan tilannetta.muutama viesti on lähetetty,olen antanut ymmärtää että haluan ystävyyttä.
92003
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

...anteeksi ei saa koskaan kokonaan.

Toimeen kyllä tulee, mutta kala ei näytä hevin todellisia tuntemuksiaan, jos on loukattu.

Rakkaudessa myös näin.

Äänestä
  • ei taida olla kun itseä syyttäminen tilanteesta.kiiti kuitenkin vastauksesta

    Äänestä

  • riippuu siitä kuin pahasti on satuttanut. Itse olen "antanut" anteexi monta asiaa, joita jotkut ei ikinä antaisi. Aina välillä kuitenkin kyseisten asioiden tullessa esille piikittelen ja vittuilen asiasta,"hienovaraisesti"...Toisinaan suren ja itken yksikseni sitä että minua on satutettu=( Parasta on kuitenkin tehdä selväksi jos tunteita loukataan. Jos et halua huonoa omatuntoa, ÄLÄ satuta Kalaa!!! Kala pitää huolen että sinusta tuntuu kuin olisit potkaissut viatonta koiranpentua!!!

    Äänestä

Luulin näitä huuhaaksi mutta miten voi pitää noin hyvin paikkansa kun on omasta luonteesta kysymys pelkän syntymäajan perusteella??

Todella hämmentävää.

Äänestä

kyllä kala voi antaa anteeksi, mutta se voi ottaa aikaa. Unohda ei helposti mutta antaa anteeksi. Kala itse ei mielellään loukkaa toista, mutta antaa anteeksi.
annat vain ajan kulua etkä ole tietääksesikään, osoita toki että olet pahoillasi ja sano se rehellisesti. Kala arvostaa rehellisyyttä ja antaa viatkin anteeksi. Kerro vain tunteesi.

Äänestä
  • ihana saada toivoa antava vastaus..ei sitten muuta kun yritystä peliin..

    Äänestä

Kala ei anna koskaan sydämmestä asti anteeksi, ei koskaan. Murehtii ja miettii, sitten tilaisuuden tultua hyökkää ja kostaa. (kalahan lymyilee hiljaa rantavedessä ja kun tilaisuus tulee niin hyökkää kimppuun kuin petokala)

Äänestä

anteeks antaa, mutta taikuus sinusta on kadonnut iäksi, siis se jota ei ehkä ollutkaan, vain kala sen näkikin.

Äänestä
  • Sanoopi samoin sanoin.....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

unohtaa ja antaa anteeksi..oma käytökseni huonoa ja riidan päätteeksi lopetin suhteen? kaduttaa,mutta tuntuu vaikealta ruveta purkamaan tilannetta.muutama viesti on lähetetty,olen antanut ymmärtää että haluan ystävyyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu