Eilen näin kun jotkut pitkätukka/rastapää hipit poltteli metsässä hasista.No soitinpa poliisin paikalle ja jäin katsomaan mitenkä narkkarit narautettiin.Poliisi vei maijassa pois.
Eipä ole ne narkkarit piikittämässä hasista pikkulapsiin.
Eipä ole ne narkkarit piikittämässä hasista pikkulapsiin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
et polisit ees tuli.oliko ne jotain alaikäsiä polttelijoita?
Kyllähän niillä aikansa meni, mutta tulivat kumminkin.Tais siinä olla joku teinihörhöki.
Vai pelkäsit näiden "narkkariden" Piikittävän Hasista pikkulapsiin....no mikäs siinä, oletko koskaan nähnyt kun hasista piikitetään? Et varmaankaan, en minäkään. Miksi emme sitten ole edellä mainittua asiaa nähneet? Vastaus: koska HASISTA EI PIIKITETÄ!
Taidat olla aikas pieneltä paikkakunnalta, nimittäin tuskin poliisit olisivat muuten vaivautuneet edes tulemaan paikalla..
Et tainnut huomata että koko juttu oli vitsi..? Ei KUKAAN voi oikeasti luulla tuollaisia.
Voin hyvin kuvitella kirjottajan tilalle oman äitini, joka kysyi minulta pari vuotta sitten huolissaan, että imppaanko heroiinia ja kun sai lopulta selville, että polttelin silloin tällöin hasista, kysyi hän huolestunut ilme kasvoillaan:
-et kai sinä hyvä tyttö ole sentään piikittänyt sitä kannabista!?!
Hän kysyi sitä aivan tosissaan, joten selittelin hänelle hieman asioita, ennen kun sain hänen ajatuksensa kannabiksen piikittämisestä pois!
Yllättävän moni ei tiedä mistään MITÄÄN!
että hashista polttivat?
Ja että niillä oli piikkejä valmiina?
ei hasista "piikitetä" keneenkään.
Ei sullakaan taida ihan kaikki siä pää kuoren sisällä olla kunnossa, mitähän haittaa niistä polttelijoista sielä metsässä sullekkin oli? Ei varmaan mitään.
OOT KYL SANONKO MITÄ...ensinkin kerro v.... mullekki mite hasista piikitetää, ku en o ikin kuullukkaa........idiootti.
toiseks kokeilisit ittekki ni rauhottusit ja olis sullaki jotai muut tekemist ku kytät mettää muitte tekemisii!!
kolmanneks jos juot alkoholii ni sun ei pitäs ees kattoo ketää rasta/pitkä tukkii päin, koska kuka nyt savussa päin menee rettelöimään niin kuin alkoholis päin ja kuka nyt ei muistaisi mitä illan aikan o tapahtunu niinku alkoholispäin ja paljon muuta esimerkkejä mut kun sinun kaltaisillesi on turha edes yrittää sanoa...(hasista piikitetää...heh)
neljänneks eks sä hyvä ihmine tajuu et ne poliisit ottaa kii vaa sen takii et niil olis jotai tekemist.....ja huom. ja siit ei tu kun sakkoo , koska se sakko sattuu olemaan jokaista poltettua grammaa kohden puuttuva vero!!! kun sen ostaa niin se on veroton mutta koska valtio haluaa omansa se ottaa niistä veron!!!
jossei men nuppii ni ei voi mitää......suomalainen ei usko enne ku itte kokeilee...suosittelen!!!