Kesämökin perustuksia pitäisi tehdä kesällä ja betonimyllyä tarvitsisi siihen hommaan. Kun homma tehdään itse pikkuhiljaa, ei vuokraus oikein kannata. En tiedä betonimyllyistä mitään, mutta kuvittelisin hyvän käytetyn olevan parempi kuin halvin uusi, vai kuinka? Mitä pitäisi tietää käytettyä ostaessa, ettei menisi ihan sikaa säkissä ostamaan? Tuolla ostetaan palstalla näkyi olevan jo useampi ilmoitus eli löytyisikö helpommin ilmoituksella rautakaupan seinällä vai mitä kautta kannattaisi etsiä? Mitä ylipäätään kannattaa maksaa käytetystä ja saaka sen myytyä vielä edelleen?
Mistä käytetty betonimylly?
4
12151
Vastaukset
- se jo kertoo
Katot vaan,että härveli toimii ja on suht siisti ulkospäin. ei se sen ihmeempiä teknisiä ihmetyksiä sisällä. Ite maksoin eskosta 100 e. pieni valovirta mylly. Uusi sekoitin maksaa siinä 300e ja jos käytetynä ostat niin puolet voisi olla hyvä. Eli 150 maksat ja teet sillä hommasi ja myyt pois. Jos vaikka satasella niin luulisi menevän kaupaksi ja se viisikybää tulisi takkiin ja sen voisi katsoa myllyvuokraksi,sillä erotuksella ettei ole palautuksen deadlineja.
Tämä olisi yksi ehdotus.- polskit ym heikkoja
3 vaihe mylly kannattaa hommata meillä oli valovirtamylly joku halpa peli huono kipattava,3vaihe mylly ilman muuta jos vain virtaa saatavissa.meillä on jyväskylässä myynnissä 3 vaihe esko lähes käyttämätön, ei olla vaan uuden hintaa katsottu et vois verrata mitä pyytäs.
- eppu38
polskit ym heikkoja kirjoitti:
3 vaihe mylly kannattaa hommata meillä oli valovirtamylly joku halpa peli huono kipattava,3vaihe mylly ilman muuta jos vain virtaa saatavissa.meillä on jyväskylässä myynnissä 3 vaihe esko lähes käyttämätön, ei olla vaan uuden hintaa katsottu et vois verrata mitä pyytäs.
Jos sulla on mylly vielä myynnissä, laita viestiä [email protected]
- Rakentanut
Me ainakin ostettiin ennen rakennusaikaa halpa esko, jolla oli pyöritetty jo puolenkymmenen omakotitalon kurat. Pieniä epäilyksiä oli, kestääkö, kun oli sen verran vanhan ja ruttuisen näköinen. 6000 kiloa kuivalaastia se kuitenkin kiltisti pyöritteli ja toimii edelleenkin. Vieläkään ei raaski myydä, kun aina kesällä tulee tehtyä jotakin pikku projekteja, johon myllyä voi tarvita. Seuraavaksi olisi grillikodan teko ja puuvarastokin pitäisi väsätä joissakin vaiheessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688