ujous

Oon totisesti ihastunut, mutta ujous voi pilata kaiken.. Kiva tunne vatsan pohjassa muuttuu paniikkikohtaukseks.. :(
3880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mutta sehän on ok, kun asian tunnustaa. Ei tarvitse sitä enempää hätäillä. Varsinaista ujoutta en oikeastaan koe omaavani, ainakaan kotimaisessa mitakaavassa , mutta olen kyllä toisinaan hermostunut ja hikikin kihoaa pintaan, kun aineenvaihto on vilkasta aina ollut. Mutta ei sekään vaarallista ole, kesä kuivaa.

Äänestä

että paniikin takia lopettaa suhteensa ensi alkuun. Ja päättää tapailla vain sellaisia ihmisiä, joilla ei niin väliä (ei siis jännitä niin hemmetisti)- minulle siis on. Ikävää. Tätäkö se on koko loppuelämä. Kun oikeasti rakastuu, niin lähtee karkuun!

Äänestä
  • Mutta eikö se onni lähde siitä että tapailee ihmistä, johon on oikeasti rakastunut. Minusta suhteesta lähteehohto,enkä kiinnostu niistä jotka eivät aiheuta mtn paniikkia.
    Mielummin oikeasti olen rakastunut ja onnellinen
    kuin suhteessa jossa on vähemmän sitä kemiaa/jännitystä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä vain.. kirjoitti:

Oon totisesti ihastunut, mutta ujous voi pilata kaiken.. Kiva tunne vatsan pohjassa muuttuu paniikkikohtaukseks.. :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu