TERÄSVILLA

HONEY

tää ei tänne kuulu mut laulaako teräsvillassa ne jannut ite oikeesti?

5

1442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kai......

      luulisin niin. Nimeni ei ole Kai btw.

      • pera

        ...kyllä ne laulaa.


    • sit...

      mtv3:sen netti TV:stä saa katottuu sen musiikkivideon ilmaseks.

      • O.S.

        sen saa ihan ladattua omalle koneelle.Olin Tavastialla kahtomassa tuota "TV":n live-esitystä.(oli muuten huuli ja silmät pyöreenä raskaasta humalasta huolimatta,että wtf nyt tapahtuu?)
        Ja kyllä ne lauloi,lähes kaikki näyttelijät osaavat jostain kumman syystä aina laulaa enemmän tai vähemmän.


      • teatterikorkeakouluun
        O.S. kirjoitti:

        sen saa ihan ladattua omalle koneelle.Olin Tavastialla kahtomassa tuota "TV":n live-esitystä.(oli muuten huuli ja silmät pyöreenä raskaasta humalasta huolimatta,että wtf nyt tapahtuu?)
        Ja kyllä ne lauloi,lähes kaikki näyttelijät osaavat jostain kumman syystä aina laulaa enemmän tai vähemmän.

        niin siellä opetellaan myös laulua. Se kun katsotaan osaksi näyttelijän osaamista. Ja jos osaa laulaa niin saa paremmin duunia esim. musikaaleista. Kyllähän ainakin noissa teatteriesityksissä lauletaan välillä aika paljonkin. Vähemmän ehkä leffoissa, ellei ole kyseessä musikaali tai ehkä jokin muu musiikkiin liittyvä elokuva.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      28
      3386
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      97
      3176
    3. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      3014
    4. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      70
      2948
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      53
      2881
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2658
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2470
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      57
      2341
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2195
    10. Vielä ei ainakaan

      Kukaan muu tunnu miltään sun jälkeen. Olit niin ainutlaatuista
      Ikävä
      32
      1953
    Aihe