740 käsijarru

Käsijarrua vetäessäni kuului aika kova pamaus, ja kahvasta tuli hervoton.
Miten käsijarru puretaan ohjaamosta? Mitä muuta sieltä on voinut mennä rikki kuin vaijeri.
1379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Taka-akselin päällä oleva eräänlainen "linkku" jolla kahvalta tuleva voima jaetaan eripuolille. En muista ihan tarkkaan, mutta mielestäni kahvalta tuleva vaijeri tulee siihen, tai sen kautta toiselle renkaalle. Kyseinen osa on vähän sellainen rempula joka kuluu ja jonka tappi saattaa mennä poikki. Helppo korjata hitsaamalla osaan M6 rikat reikien ympärille ja tekemällä uusi tappi M6 pultista. Lienee ollut tarpeeksi vaikeasti selitetty ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anatoli kirjoitti:

Käsijarrua vetäessäni kuului aika kova pamaus, ja kahvasta tuli hervoton.
Miten käsijarru puretaan ohjaamosta? Mitä muuta sieltä on voinut mennä rikki kuin vaijeri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu