Onko taksikuskeilla vaitiolovelvollisuus asiakkaittensa menemisistä ja tulemisista?
Takseista???
kuka,mitä,häh?
81380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pitäisi olla. Huom: Pitäisi, mikä ei tarkoita nykymaailmassa paljoa.
totta!!!
miten tämä liittyy mikkeliin mutta ilmeisesti on ollut ongelmia mikkeliläisten taksien kanssa.
Näin kertoi minulle eräs jo tovin aikaa taksikuskina toiminut.Käytännössä kuitenkaan kuljettajat eivät jauha jokaikisen asiakkaansa tekemisiä keskenään ainakaan.....enkä ole juuri kuullut kenenkään taksikuskin juoruilevan muutenkaan asiakkaidensa menemisiä ym.Tosin eri asia saattavat olla anttolan,ristiinan yms.pikkupaikkojen kuskit joilla elämänpiiri on muutenkin aika suppeaa.
Kyllä on!!!
Nämä vanhemat kuskit eivät ole käyneet taksikurssia ja eivät kai siksi tiedä mitään tästä vaitiolovelvollisuudesta.
Meinaatko tosissasi että nämä mainitsemasi "vanhemat" suharit ei tiedä MITÄÄN tästä vaitiolovelvollisuudesta. ...Kyllä on tainnu sulle nousta hattuu toi taksikurssi, taisit olla oikein vuosikurssisi priimus:)
tuskin puhuvat asiakkaitten menemisistä. Itse kuulin vaan huhun, että eräs "keski-ikäinen" kuski oli kertonut eteenpäin yökyläilyistä.
Mutta huhut ovat huhuja ja huhutaanhan myös kyydin "luonnossa" maksamisesta.