Tässä heräilin ja siepäs olet mun mielessä heti =)voi kunpa mun puhelin piippais ja viesti tulis sulta, päivä olisi paljon parempi heti..*vink vink*
huomenta kaunokainen
???
1137151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 113
Vanhimmat
en viitsinyt herättää
viestittää mulle, että pieni vihjaisu vaan. Puhelin on koko ajan vieressäni, mutta hiljaista pitelee.
Samat fiilikset täälläkin.
Kumpi aloittaa?
mutta mitä..
...laittaisit jo!
!!!
ja miten??????????????????????
........................
ei tästä tuu mitään. Uusi elämä, kiitos.
jos tietäisin os.
myös täällä odotellessa. Voisitko "Romeo" lähettää tälle "Julialle" sen viestin niin maailmassa ei olisi niin paljon pahaa oloa ja sydänsuruja ;)
Olisin niin iloinen kun se viesti tulisi minulle, vink vink
tiedä voiks sulle enää laittaa viestiä...
olishan se aika noloa kun tekis ihan selvästi kiinnostuksen selväksi. Ei se kannata koska siitä ei seuraa mitään. Muuta kun että toinen ihmettelee että nytkö se on musta kiinnostunu.
mikä estää viestin laittamisen. Ovatko ihmiset niin julmia, että suuttuvat viestin laittamisesta? Nyt laittamaan viestiä Juliallesi!
Moon sen jo taannoin tehny. En rupee jankuttaan.
sitä... tai sit ...............................................................mä oon helv*** typerä.
kadu. Tiiät kyllä.
"enään"? 150% ihmisistä ilostuu viesteistä, etkös sinäkin? sitäpaitsi nehän on henkilökohtaisia..
ne ei vaan tainnut aina jäädä henkilökohtaisiksi :(
julkista viestittelyä.
usko pois.
Ei ole rohkeutta laittaa viestiä, vaikka mielessä oot...
Olis se munkin päivä parempi, jos uskaltaisin sitä viestiä laittaa, usko pois!
sit kyllä mulle ku en alottanu, enkä murskaa oikeestaan mitään. Varsinkaan sydämiä.
kaikista pahimpia ne tyypit, jotka ei koskaan mukamas murskaa sydämiä... Ne tekee sen paljon paremmin kuin joku pelimies. Se mies vois kyllä tuoda erikeepperiä, että mä saan ne palaset takasin paikoilleen. Vaikka aika murskaahan siitä on tullut... en tiiä saanko kaikkia murusia paikoilleen :)
Oletko tottunut siihen, että naiset juoksee perässä. Ei se hei niin mene, niinku aina ja iänkaikkisesti.
no en ole.
enkä usko sinua. Senkun pelität.
oon aina tehny sen eteen.
No eihän tuo nyt siltä näytä!
töitä. Etkö muka usko, no ulkonäköä vois taas kohentaa.
Tyyppinä saat näkemään punaista.
Just lemppasin samanlaisen "kerro kerro kuvastin"-tyypin......
joskus aika paljon.....
Peilaa, peilaa.
Ei tämä nyt oikein etene, syvemmälle tasolle.
Mutta miten voiskaan?
no ei kyllä se paljon siitä peilaamisesta kummene.
Ja miten ajattelit korjata?
Eikös se ole sen toisen ongelma?
olen ihan typerä.
Peilaajat on niitä kaikkein epävarmimpia tyyppejä itsestään. Ja usein ihan täysin syyttä suotta.
Rumat harvoin edes katsoo peiliin....
Onko se naises sua paljonki vanhempi?
sopivasti muttei yhtään haittaa... se on siis parillinen luku.
voi ottaa yhteyttä itse?
Voi sinua. Soppaan olet itsesi laittamassa....
exään yhteyttä....
on just eronnut ja asia ois joten kuten ymmärrettävissä.
Muuten en ymmärrä tuota pointtia jutusta.
Vai miettiikö se vielä haluaako sinut vai exän?
vähän ihmetelly kun ajattelen omalla kohdallani niin exät on siks exiä , että en tykänny niistä........................ aina oli jotain vikaa...... sääliks käy ku se miettii et jotain... no ei me muutenkaa olla samanlaisia, mulla on viel vähän opittavaa enemmän. Näissä asioissa.
ootko yksin nyt?
-viestin aloittaja-
haluisin kyllä että tulisit käymään minun luona..
joten laita vaan, pliiis
laita
auta nyt vähän..ootkohan mun etsimä kaunokainen?pitäiskö sun laittaa vinkkejä kuka oisit?ja mistä tuntisit minut?
että olen nuorempi ku sä, ja tuntisit mut siitä että oon brunette ja keskipitkä ja vihreesilmäinen kissa.
mut tuntisit siitä että olen vaalea, sinisilmänen höpöttäjä
mutta ei uponnut.
näin kävi..
Mä oon kyllä hitusen sua nuorempi, vaalea ja vihreet simmut :)
huomasin, sen minkä jo tiesin.....
mua vanhempi, brunette ja ruskeet simmut.
Tuossa vaiheessa uuden suhteen aloittaminen saattaa kyllä takkuilla. Jos siis entisen kanssa ei kaikki ole selvää.
Itse mietin asiaa niin kauan, että enää ei tuntunu ku ahdistavalta olla saman katon alla.
Ja voisin aloittaa uuden suhteen vaikka heti, jos unelmien prinssi tulis vastaan ja tuntis samoin.
Mutta eihän sitä koskaan tiedä, miten teillä menee. Vaikealta kuulostaa. Älä kuitenkaan päästä sitä exää pompottamaan juttuun mukaan. Menetät vaan itsekunnioituksesi, ja myös sen naisesi kunnioituksen. Kärsivällisyys on eri asia.
Mutta, jokainen hakkaa omaa päätään seinään niin kauan ku tekee tarpeeksi kipeää:::
tämä juttu päin seiniä alusta asti, onneks muut ei tiedä kaikkea.
mikään huono juttu.
Erilaiset ihmiset sopiikin yleensä toisilleen,
liika samanlaisuus ei mahdollista tosi rakkautta.
Lopulta ollaan vaan ku sisko ja veli, hyviä kavereita....
Mutta olen pahoillani puolestasi, ilmiselvästi olet ihastunut ja jos päätät lopettaa jutun, olisit kiltti myös ja vaivautuisit sitten sen tälle toiselle osapuolelle myös kertomaan. Ettei turhaan odottele.
Vaikutat kivalta ja järkevältä tyypiltä, toivottavasti löydät vielä oman prinsessasi!
;) Kivaa kevättä!
T. Brunette siniharmailla silmillä
täl hetkel tietää mun ajatukset, mutta koko ajan yrittää päästä irti..........
vai onko sulla nenä tukossa.....
................................ei ole.......
iltikseen? Vai miten niistä tuli julkisia?
......................niistä vaan tuli enemmän kuin kahden ihmisen tietoisuutta...
että viestittelette?
Vai lukiko se ex niitä?
Niin ja miten tiedät asiasta?
siitä exästä mitään.... en oo ees nähny... uskon että muistuttaa varmasti jotain tosi sexyä ihmistä... itsestä tuntuu että herätän aina hirveesti huomiota jos rupeen sellaiseks... mut niinhän me kaikki... en aio luovuttaa... (elämässä)
...tämähän se vasta ajatus oli...Oletkos sitten joskus tahtomattasi herättänyt huomiota ja mitä pahaa huomion herättämisessä on?
Ja jatkoa seuraa; "ex muistuttaa jotain tosi sexyä ihmistä,," Millä ihmeellä päädyit tuohon ajatukseen, jos et kerran ole nähnyt?
Ja miten et ole voinut olla näkemättä?
Ja et taaskaan vastannut kysymykseeni muuten....
No nyt olen pian jo liian utelias.....
vähän liikaa huomiota, tahtomattani... nyt oon hiukan arempi...en yleensäkään vastaile kysymyksiin...
se vastaamattomuus kysymyksiin....
No jostain näytät ottaneen herneen nenuus, silti olet ihastunut, ja silti puhut jättämisestä ja silti tuossa ylhäällä olet kutsumassa kylästelemään näemmä, aika monipersoonaiselta vaikutat.
Ihan kunnon pelimiesainesta siis.....
Voikohan se naisreppana sittenkään sinuun luottaa?
selväksi että ei voi luottaa.
päätökseen!
Päivän pelimies on löytynyt tästä ketjusta!
YES!
Ole ihan oikeasti kiltti ja lemppaa se tyttö.
Pääsee paljon vähemmällä sen exänsä ku sun kanssa.
MOIDO!
kyl pärjään iliman.
herättää sen naisen huomiota näillä spekuloinnellasi täällä. Ota huomioon, että se voi olla aika negatiivista huomiota. Voithan tietenkin märehtiä asioita täällä ja spekuloida mitä haluat tietämättä asioista kuitenkaan yhtään mitään. Jos oikeasti haluisit jotain selvittää, niin kannattaa ehkä selvittää sen tytön kanssa.
negatiivisesti tää siihen tyttöön vaikuttaa. Mitä sit??? Olenhan jo kauan tiennyt että se juttu ei onnistu.
sortunut näin syvälle. En olis ikinä uskonut roikkuvani ja jätkä vedättää ja pitää toista varalla. En olis ikinä uskonu. Mutta ite alotin ja näin sain kohteluni. Minä halusin vain oman rauhan.
jonkun paskiaisen takia. Yleensä olen huoletta luokitellut paskiaist omaan sarjaansa, mutta aina ne on musta tykänneet. Miehet siis. :)
hyvin mene, jos tarvii täällä spekuloida sun, tytön ja sen exän välejä. Varsinkin jos teidän jutusta ei mitään tule. Ei varmaan tulekaan, jos se tyttö nää jutut lukee. Niin onhan sulla varmaan sit joku syykin yrittää sille tytölle vahinkoa aiheuttaa?
tulin hylätyksi. En mä siitä yli pääse. Eikä se edes haittaa. Auon päätäni just niin paljon kun tulee juttua. Mut se vahvistaa. Kyllä mä oon aina pärjänny, vaik on huonosti mennykki.
Varmaan joo oot tullut hylätyksi, voi voi... Ihan itkettää sun puolesta! Tuskin ainakaan sen tytön taholta, kyllähän noista edeltävistä viesteistä sen huomaa. Taidat olla vaan katkera, kun et osaa paremmin hoitaa tilannetta. Luulisin että p:n jauhanta ei siinä auta.
......................
että sinuna keskittyisin vaan niihin omien exies jauhamiseen. Vois ajatella niinkin että tytön ja sen exän asiat ei kuulu sulle eikä ainakaan ole sun tehtäväs niitä puida. Se on varmaan sen tytön asia kertoa mitä kertoo, kenelle kertoo, jos kertoo. Ehkä sun kannattas keskittyä lähinnä niihin omiin asioihin.
itsellesi kun juttukaverit häipy?
Nuo Moidon jälkeiset kommentit ei nimittäin tulleet multa.
Ja toivottavasti aikuistut, taidat olla vielä aika skidi...
en kuule ole mikään skidi. Kokemusta on vaikka kuinka paljon.
skidi niin no, voihan tota aina käyttää hyväksi. Vittu ihan sama.
sitä kyllä tietty kertyy!
Haluat itsellesi kaiken mutta silti et anna itse mitään!
Mutta ettet vaan olis nyt tosissasi, kun tunnut olevan ihan paskana.
ole ollenkaan huonovointinen.
TILITYS nyt jo.
Paskana voi olla vaikkei oliskaan sairas,
muuten ku ehkä päästä.
En tiedä miten sulla menee.
lopeta. niinkauan kun on juttuseuraa.
vaihdettava, ja välillä on päästävä tupakalle.
.................................
kumpikaan tupakoi.
tupsahdit. *Tietää asioista*.hämmästynyt
---
sen morsian, vaan yritän takoa sen blondiin päähän järkeä.....
................................
tuntua nii inhottavalta, mut nyt tajusin eihä se ollutkaan se mukava tyyppi.
jatkuu.....
ootte ollu?
välillä vaan..
ku ei tiedä kelle juttelee.
No ihan sama, voin jättää sinut tuolle päiväunilta heränneelle hoideltavaksi?
jaksaa...
jotakuta?
ihmettelen vaan.
on ihmeitä täynnä. Ite en oo kai törmänny moiseen.
herännyt, sehän jaksaa vaikka mitä!
Enköhän ole tehnyt sulle selväksi kantani tämän romanssis suhteen...
Tee niinkuin toivoisit itsellesi tehtävän, ja kaikki menee OK.
Ps. Blondit ei ole makuuni, vaikka on niitäkin aina välillä ollut!
blondi.
jotain muutakin?
Anna tulla?
arvaatkin mitä?Tosin itse olit kyllä ekaksi väärässä, en vaan jaksanut korjata.
en nyt keksi sitten enää muuta.
Mihinkään ei voi luottaa, ei edes hiustenväriin....
..............................kumpi itse? mies luulisin.
ja näköjään selväjärkisin tästä porukasta...
Ei noista teiän jutuista saanu mitään selvää. Tää jättää teiät puimaan niitä ja lähtee tekeen ruokaa. Siitä saa sentäs selvän.
... tässäkin ketjussa. Lyhennettynä ymmärsin näin: nuorempi vaalea höpöttäjä (m) itäisestä Suomesta etsii brunettea (n), jonka ex on este ja tietoinen heidän välisistä tekstiviesteistä.
Menikö metsään..?
äkkinäinen luulis, mut tais olla jotain muuta.
vaaleapää höpöttäjä (n) etsii (n) =)