allergikko ulkomailla

janette

muutin keväällä saksaan, allergialääkkeet pakkasin kiltisti mukaan, kun ajattelin, että niitä varmastikin täälläkin tarvitsee.

ja todellakin olen tarvinnut! ulos ei paljo viitsisi mennä kun on heti ihan tukossa. hyvä kun jaksaa kaupungilla kävellä kun saattaa tulla niin heikko olla, lääkkeistä huolimatta.

tarkoitukseni on olla täällä koko kesä, enkä todellakaan jaksa jos tää jatkuu samanlaisena.

onko kellään kokemusta allergian hoidosta ulkomailla? mun on pakko mennä täällä kohta lääkäriin, että saisin paremmat lääkkeet.

3

501

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • janette

      mulla tulee myös hengenahdistusta ja yskittää välillä ihan älyttömästi. jotain apua tähän olis saatava.

      • käy lääkärissä

        minulla oli yksi kesä täällä kotimaassa kylläkin niin pahat oireet, että niitten tavallisten lääkkeiden lisäksi sain ns astmapiipun.


      • ja silloin

        lääkäri sano, että pahoina päivinä voin ottaa 2 tablettia, lääkkeenä on Clarityn. Ja tehokkaampaa oli käyttää nenäsumutteena vaikka Nasoliinia tms kuin niitä allergiseen nuhaan tarkoitettuja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      67
      2493
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2157
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2147
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      97
      2107
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      9
      2052
    6. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1885
    7. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      587
      1846
    8. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      1843
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      18
      1660
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1433
    Aihe