Piirustuksia?

Onko tietoo kysyy Viljo, mistä osoitteesta saisi isomman venheen piirustuksia ja teko-ohjeita?
4813
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos isompia katselet niin ainakin http://www.akeryards.com/ sivuilta on hyvä aloittaa, jos vähän pienempi kelpaa, myös http://www.oanaval.com/ saattaa olla hyödyllinen

kuituveneiden piirrustuksiin, en ole vaneriprojekteja lukuunottamatta törmännnyt. näitä saattaa olla T-M arkistoista tarjolla.

Jos taas isompi venho olisi tarkoitus tehdä puusta voisi http://www.puuvene.net/ sivuilta aloittaa.

Ja aina kannaattaa tututustua toisiin projekteihin joita löytyy hakukoneilla esim. http://www.veneprojekti.com/

Äänestä
  • Kiitos.

    Äänestä

olla materiaali.

Äänestä
  • Metallista aattelin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei lasten kirjoitti:

Onko tietoo kysyy Viljo, mistä osoitteesta saisi isomman venheen piirustuksia ja teko-ohjeita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu