Luulenpa, että eräs mies (vaaka sellainen) alkaa ihastumaan minuun. Miten kuvailisitte ihastuvan vaa'an käytöstä? Tässä tapauksessa analyyttinen vaakamies, joka etsii kaikesta järkeä. Kovasti olemme viime aikoina keskustelleet :)
Ihastuminen
reaktiot
52199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hän hukuttaa sinut lahjoihin ja rakkauden osoituksiin... tai tuo tapahtuu oikeastaan kun seurustelette.
Luultavasti hän on sinuun paljon yhteydessä. Riippuu paljolti miehen iästäkin. Vanhemmat miehet ovat itsevarmempia kuin nuoret.
Kysy häneltä, sillä se selviää. Jos et uskalla niin lähetä tekstiviesti ja myöhemmin selittelet sitten vain ujouttasi.... vaakana luulisi hänen ymmärtävän ja pitävän sinua suloisena.
T: Kokemusta on!
Kun hän on kerran pohdiskelija/analyytikko, luultavasti juuri tuo omien ajatusten jakaminen ja sinulta vastakaiun hakeminen on osoitus siitä, että hän on kiinnostunut sinusta. Vaaka ei tuhlaa aikaansa sellaiseen , mistä ei pidä tai mistä hän ei saa mitään iloa itselleen.
Itse olen vaaka ja saatan olla joskus tylykin ihastustani kohtaan - en tarkoituksella, mutta en halua osoittaa olevani riippuvainen ja reagoinkin juuri päinvastaisella tavalla kuin olettaisi! ;)) Mutta yleensä vaaka on hyvinkin "hertainen" ihastustaan kohtaan, mutta jos saat vaa'alta paljon huomiota, voit olla varma menestyskestä. Koska, kuten aiemmin mainitsin, vaaka ei aikaansa tuhlaile :))
sinun viestisi! Juuri tälläistä käytöstä olen aistinut. Nyt kun juttumme on edennyt sille tasolle, että voisi miettiä missä oikein mennään. Jatkaako vaiko lähteä etsimään uutta kohdetta?
Miehen käytös on juuri tuollaista tylyä aina välillä. Tietää tunteeni häntä kohtaan, eikä saa omistaan kiinni. Ainakaan vielä, mutta olen valmis antamaan aikaa ja tilaa. Usein huomaan miettiväni sitä toista puolta asiasta. Eli mikä oma liikkumavarani oikein on? En halua tyrkyttää seuraani tai lähestymisyrityksiä liikaa. Olen myös analyyttinen ja pidän keskusteluista. Mutta läheisyyskin on mielessä koko ajan. Tässä suhteessa olenkin aistinut välillä pientä rajojen hakemista vaakamiehessä. Minä olen tällä hetkellä se aloitteen tekijä, hän ei työnnä poiskaan muttei välttämättä reagoi kosketuksiin jne. Se on ihan ok, kun ymmärrän tämän logiikan kaiken taustalla.
sellainen ettei aikaa tuhlaile. Itse tapasin vasta muutama päivä sit vaakamiehen, joka jo nyt hukuttaa minut halauksiin jne...aivan ihana tyyppi, jonka kanssa aion uskaltaa suhteeseen, vaikka sydämeni onkin kärsinyt paljon pettymyksiä, mutta tämän vaakamiehen kanssa kaikki tuntuu niin helpolta ja oikealta :)))))
Itse vaakana olen ainakin aina pitänyt siitä, että kerrotaan jos välittää. Masentuneena päivänä on kiva jutella henkilölle, joka välittää oikeasti.