owner's vai empire suite?

Europalla. Kumpaa suosittelette?
6908
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Europan kuudesta sviitistä juuri nuo kaksi ovat ne parhaimmat. Joten ei niin väliä kumman valitset.

Äänestä
  • Heips!

    Saako itse varatessaan jo ilmoittaa minkä niistä haluaa?? Mitä eroa eri sviiteissä, yhdessä tuli joskus matkattua, mutta ei oltu tyytyväisiä. Enkä osaa sanoa mikä niistä oli. Ja vielä yx lisäkysymys.. Voiko lapsi lähteä mukaan sviittiin?

    Äänestä

  • haluamansa kirjoitti:

    Heips!

    Saako itse varatessaan jo ilmoittaa minkä niistä haluaa?? Mitä eroa eri sviiteissä, yhdessä tuli joskus matkattua, mutta ei oltu tyytyväisiä. Enkä osaa sanoa mikä niistä oli. Ja vielä yx lisäkysymys.. Voiko lapsi lähteä mukaan sviittiin?

    Varatessa voi toivoa sviittiä, mutta usein nuo paremmat menee ekana. Itse mennyt 4:ssä, Owner's, classic, empire ja Italian sviiteissä. Meillä on ollut kaksi tenavaa matkassa kerran, he nukkuivat makkarissa, itse olkkarin levitettävällä, tukevalla sohvalla, jolloin voimme yöaikaan liikuskella.

    Meillä oli niin nyrpeä hyttiemäntä, että hän ei suostunut tuomaan aamupalaa 4:lle hyttiin, vaikka moinen palvelu muuten toiminut. No valitu tuotti tulosta :)

    PS. valituskaavake kannattaa jättää postin kujetettavaksi maissa, ei laivan infopisteeseen.

    Äänestä

komeimmat maisemat, jos niitä arvostaa. Ikkunat sopivasti eteen ja etuviistoon. Hienoja kaikki.

Äänestä

tykkään juuri näistä mainituista owner's, empire ja classic -sviiteistä. Ei kolmessa muussakaan mitää vikaa ole, niissä vain yksi ikkuna.

Ei liity asiaan, mutta matkustan silloin tällöin vaihtelun vuoksi myös päivävuorolla ja laivana Festival. Sviittiä en ole koskaan ottanut enkä kyllä ota. Verratkaahan vaikka Europan Empire sviittiä...

http://www.singlestar.info/silja/europa.cfm

.. ja festivalin "sviittiä"

http://www.siljaweb.com/gallery/photos/festival/Cabins/index.html

Hinta sama.. No kuitenkin, kai ruotsalaiset maksaa... Festivalin Silja luokka on ihan ok.

Äänestä

molemmissa en ole ollut matkustan kansipaikalla ja joudun usein putkaan koska pidän alkoholnista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kimpe1 kirjoitti:

Europalla. Kumpaa suosittelette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu