Äänet hitaalla

Mikä konettani vaivaa, kun yritän kuunnella polttamaani cd:tä tai katsoa dvd:tä, niin äänet tulevat "hidastettuna"? Sitten taas kun kuuntelen koneelle tallentamaani musiikkia, niin niiden äänet kuuluvat ihan normaalisti. Olen kokeillut mm. Mediaplayeria ja Itunesia, sama ongelma. Kone on suht uusi, ostettu alkuvuodesta.
3151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

polttanut hitaalla nopeudella.

Äänestä
  • Niin mutta kun sama ongelma esiintyy, kun katson ostettua dvd:tä koneelta, ei poltettua?? dvd-soittimessa ja cd-soittimessa levyt toimivat moitteettomasti.

    Äänestä

  • alkuper. kirjoitti:

    Niin mutta kun sama ongelma esiintyy, kun katson ostettua dvd:tä koneelta, ei poltettua?? dvd-soittimessa ja cd-soittimessa levyt toimivat moitteettomasti.

    Itselläni on jo kauan kuuluneet äänet hidastettuna.
    Ja ääniä kuuluu vaikka ei olisi tietokone edes auki.
    Lisäksi leffat kulkevat lopusta alkuun.
    Sei haittaa jos leffan juonen tietää jo ennestään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä vikana? kirjoitti:

Mikä konettani vaivaa, kun yritän kuunnella polttamaani cd:tä tai katsoa dvd:tä, niin äänet tulevat "hidastettuna"? Sitten taas kun kuuntelen koneelle tallentamaani musiikkia, niin niiden äänet kuuluvat ihan normaalisti. Olen kokeillut mm. Mediaplayeria ja Itunesia, sama ongelma. Kone on suht uusi, ostettu alkuvuodesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu