Eikö enää limuakaan uskalla juoda?
http://www.mtv3.fi/
Bentseeni=syöpävaara
11
571
Vastaukset 11
- §§§§§§§§§§§
Ainoastaan kuumentamalla pitkään siitä tulee myrkkyä.
Juodaanhan viinaakin ,vaikka se on tappavaa myrkkyä. sekin on taas katupölyn vuoksi entistä vaarallisempaa. Pitäisiköhän lopettaa sekin?
Tehtäisiinkö lista kaikista ravinto- ja nautintoaineista, jotka on ainakin joskus julistettu vaarallisiksi?- Pirre*
kiva idis., vai pitäisikö sille olla oma ketjunsa..?
- aapeeseedee
Pirre* kirjoitti:
kiva idis., vai pitäisikö sille olla oma ketjunsa..?
aletaan vain luetella?
Muistaakseni yhteen aikaan ei saanut syödä kananmunia tai juoda maitoa,syöpävaara! aapeeseedee kirjoitti:
aletaan vain luetella?
Muistaakseni yhteen aikaan ei saanut syödä kananmunia tai juoda maitoa,syöpävaara!eikös niitä suositeltu vähennettäväksi vain liiallisen veren kolestrolin kohoamisen pelossa ...mihis tuo kielto perustui muistatko?
- Mike Beuf
, jos sitä yli 50 asteessa säilytät? Osta kylmäkaapista ja juo janoosi. Elä.
- ihan turhaa,
parasta janoon on raikas kylmä vesi!
tutkitaan liikaa..tätä menoa ei kohta tarvi syödä eikä juoda mitään!
Kyllä tuotteet pitäisi tarkistaa jo, ennen kuin niitä laitetaan edes myyntiin,eikä sitten jälkikäteen...- Packard Bell
jossa on jotakin lisäaineita on jonkin verran myrkyllisiä.
En ainakaan lapsille antas sellasia ruoka aineita jossa on mahdottomasti kaikkee keinotekosta lisättyä mönjää.
Ei voi tietää mitä ne esim.50 vuoden käytön jälkeen aiheuttaa.
- wau.
purkissa???----------- etpäs tiennyt--9..on.
- litkittynä
lihottavampaa kuin kalja!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 132920
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.27896Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s42793- 39715
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?48664- 56576
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67568- 76567
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?57565- 36558